Opowieść o życiu Milarepy - Słuchowisko

Awatar użytkownika
Lekko

Opowieść o życiu Milarepy - Słuchowisko

Postautor: Lekko » 10 paź 2016, 14:07

Opowieść o życiu Milarepy
albo Drogowskaz Wyzwolenia i Wszechwiedzy

http://www.buddyzmwprost.com.pl/mistrzowie/milarepa.html

Czytającym polecam książkę. Nieczytającym i może dzieciom przesyłam link do słuchowiska. :)

Dodam cytat który mnie niesamowicie inspiruje i motywuje albo jest marchewką dla joginów :D :

"W dzień czułem, że potrafię dowolnie zmieniać swoje ciało, unosić się w powietrzu i dokonywać cudów. W nocy mogłem z łatwością, bez żadnych przeszkód, przemierzać cały Wszechświat od wierzchołka góry Meru, aż do jej podstawy i przekształcając siebie w setki różnorodnych materialnych i duchowych ciał, odwiedzać wszystkie krainy Buddów i słuchać tam nauk. Mogłem również głosić nauki Buddy dla wszelkiej ilości istot. Potrafiłem także sprawiać, aby moje ciało stało w płomieniach i równocześnie tryskało wodą. W ten sposób, osiągnąwszy nieprawdopodobne, cudowne moce, medytowałem radośnie, podniesiony na duchu. I rzeczywiście byłem w stanie latać, tak więc pewnego dnia poleciałem do jaskini "Orlego cienia". Wówczas rozpalił się we mnie intensywny Ogień Tummo (doświadczenie pojawiające się w wyniku praktykowania medytacji Tummo) promieniując ciepłem i napełniając mnie błogością. To doświadczenie nieporównywalnie przewyższało podobne, - te które miałem wcześniej."

magda (restored)

Re: Opowieść o życiu Milarepy - Słuchowisko

Postautor: magda (restored) » 10 paź 2016, 14:08

Fragmenty z książki pt."Kryształ i ścieżka światła"-autor Namkhai Norbu-mistrz dzogczen

"W pobliżu jaskini Milarepy żył wielce uczony tybetański mnich, który uważał się za bardzo inteligentnego.Wierzył,że
potrafi swoim intelektem rozwiązać każdy problem, ale dziwnym trafem wszyscy udawali się po nauki do Milarepy,
który nigdy niczego nie studiował,a nikt nie przychodził do owego mnicha.Był on oto bardzo zazdrosny i pewnego razu poszedł zobaczyć się z Milarepą, aby z nim podyskutować.Pragnął zdemaskować go z pomocą kilku starannie dobranych argumentów.Zapytał więc:"Czy przestrzeń jest materialna,czy niematerialna?"Milarepa odparł:"Jest materialna".Mnich pomyślał sobie:"Teraz wyszło na jaw, że to kompletny idiota" i przygotował się, aby w ten sam sposób dalej prowadzić debatę, gdy nagle Milarepa podniósł patyk i zaczął łomotać uderzając nim w pustą przestrzeń,
tak jakby to był bęben.Wtedy mnich spytał:"Czy skała jest materialna czy nie?" Milarepa odpowiedział mu włożeniem
swojej ręki w skałę.Zdumiony mnich został jego uczniem.

"Najpierw przedrzyj się przez zamęt studiowania,
potem przemyśl pobrane nauki,
a w końcu, zgodnie ze wskazówkami,
medytuj nad ich znaczeniem."
Milarepa

Wróć do „Buddyzm Tybetański”