doswiadczenie

UWAGA! Uprasza się "niebieskich", by nie brali udziału w wątkach innych "niebieskich".
robot

doswiadczenie

Postautor: robot » 15 sty 2017, 2:05

Jesli TO wszystko to doswiadczanie w teraz to czy w zyciu chodzi o to zeby jak najwiecej doswiadczac roznorodnych rzeczy, przygod,+ poznawac nowych ludzi ?

Awatar użytkownika
Bezdomny

Re: doswiadczenie

Postautor: Bezdomny » 15 sty 2017, 13:02

robot pisze:Jesli TO wszystko to doswiadczanie w teraz to czy w zyciu chodzi o to zeby jak najwiecej doswiadczac roznorodnych rzeczy, przygod,+ poznawac nowych ludzi ?

Ależ nie. Chodzi o to by móc doświadczać bez przeszkód w każdej sytuacji z jaką się spotkasz, doświadczać wolnego umysłu, zauważać wdruki tego który znasz i ograniczenia jakie narzuca.
Wolność to nie robienie tego co zechcesz, tylko możliwość robienia tego co należy bez przeszkód.

robot

Postautor: robot » 15 sty 2017, 17:26

Mozna jakos ustalic co nalezy robic ? I czy da sie wplywac na dzialanie umyslu ? Po czym poznac ze sie jest poza umysłem ?

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 16 sty 2017, 23:24

robot pisze:Mozna jakos ustalic co nalezy robic ?

"Co należy" może nie jest najfortunniej sformułowane, chodzi o działanie zgodne z tym co się pojawia: jesteś w szkole - uczysz się; jesteś na imprezie - bawisz się; masz umyć podłogę - myjesz ją; etc. Nie robisz w tym czasie rzeczy nie związanych z tym co powinieneś zrobić, czyli np uciekasz by sobie pograć w gierkę, zadzwonić do dziewczyny czy użalać się nad sobą żeby zrobił to ktoś inny.

robot pisze:I czy da sie wplywac na dzialanie umyslu ?

Jeśli tu pod pojęciem "umysł" rozumiemy przyzwyczajenia i wdruki, to owszem, można wtedy je dostrzec i zrobić inaczej niż "bo tak lubię" czy "tak mnie nauczono".

robot pisze:Po czym poznac ze sie jest poza umysłem ?

Mówimy tu o tzw. umyśle konceptualnym - gdy zamiast kombinować by się uchylić, robisz to i nie odczuwasz z tego tytułu oporów.

robot

Postautor: robot » 29 sty 2017, 22:52

A dylemat jak zaplanowac kariere zawodową, rodzinę to wydaje sie takie szalenie istotne i poważne jak odnalezienie drogi do szczescia. Dylemat czy jestem spelniony gdy odnajde moją wlasciwą drogę zyciową czy raczej gdy mam niezależne glebokie usatysfakcjonowanie przebudzonego to wtedy niema już znaczenia to co robie na planie materialnym ?

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 30 sty 2017, 7:16

robot pisze:A dylemat jak zaplanowac kariere zawodową, rodzinę to wydaje sie takie szalenie istotne i poważne jak odnalezienie drogi do szczescia.

Możesz planować co tam chcesz, a wyjdzie i tak inaczej.

robot pisze:Dylemat czy jestem spelniony gdy odnajde moją wlasciwą drogę zyciową czy raczej gdy mam niezależne glebokie usatysfakcjonowanie przebudzonego to wtedy niema już znaczenia to co robie na planie materialnym ?

Doświadczenie przebudzenia czasem wywraca wszystko i jest nowym początkiem, a czasem jest odkryciem że tak jak jak jest jest, jest tym co przynosi spełnienie.

robot

Postautor: robot » 30 sty 2017, 17:56

Bezdomny pisze:Możesz planować co tam chcesz, a wyjdzie i tak inaczej.

Miałem na myśli jakieś świadome pokierowanie swoim rozwojem i zamiast gonić iluzję pętli zacząć się na powrót bawić i rozwijać jak dziecko
robot pisze:Dylemat czy jestem spelniony gdy odnajde moją wlasciwą drogę zyciową czy raczej gdy mam niezależne glebokie usatysfakcjonowanie przebudzonego to wtedy niema już znaczenia to co robie na planie materialnym ?

Tu pytam się słowami o jakieś odczucia o których nie mam zielonego pojęcia tzn. dylemat, spełniony, właściwa droga życiowa, usatysfakcjonowanie przebudzonego, robić coś, plan materialny wiec to pytanie jest chyba totalnie abstrakcyjne :)

Wszystkie te pytania sprowadzają się do jednego czyli potrzebę prostej instrukcji jak osiągnąć TO
Bezdomny pisze:Doświadczenie przebudzenia czasem wywraca wszystko i jest nowym początkiem, a czasem jest odkryciem że tak jak jak jest jest, jest tym co przynosi spełnienie.

Czyli TO doświadczenie może być TAKIE albo INNE kto może zweryfikować moje doświadczenie ? Czy jeśli opowiem moją historię to stwierdzisz że jestem już pod koniec maratonu czy dopiero zastanawiam się czy zacząć biegać.

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 01 lut 2017, 12:30

robot pisze:Wszystkie te pytania sprowadzają się do jednego czyli potrzebę prostej instrukcji jak osiągnąć TO.

Badać umysł; zadawać pytanie "kim jestem?"

Doświadczenie przebudzenia zmienia sposób w jaki postrzegasz to co cię otacza, w inny sposób kontekstuje twoje wypowiedzi; to rzecz z grubsza weryfikowalna.

robot

Postautor: robot » 05 lut 2017, 18:40

Czy ja moge byc tez mikroprocesorem ? Zero jeden czy to nieudolna proba opisania wszechswiata ?

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 06 lut 2017, 22:04

robot pisze:Czy ja moge byc tez mikroprocesorem ? Zero jeden czy to nieudolna proba opisania wszechswiata ?

Właśnie duży problem stanowi to, że świat nauki próbuje być takim mikroprocesorem; przetwarzać wszystko w oparciu o wartości wymierne; wynika to ze sposobu w jaki działa spekulujący umysł który stworzył komputery.
Świat, wszechświat, wszelkie zjawiska naturalne nie kierują się tego rodzaju umysłem, stąd też bliżej im do wartości niewymiernych.
Zerojedynkowe próby opisania wręcz z definicji mogą być jedynie mniej lub bardziej doskonałym przybliżeniem, który poprzez efekt motyla czyni je użytecznymi jedynie w pewnym zawężeniu (np. prawa Newtona), nie opisującymi ich uniwersalnie w każdej ze skal i aspektów.

Wróć do „Wirtualny satsang Bramy Oświecenia”