Witam

UWAGA! Dział ze specjalnymi regułami - patrz REGULAMIN FORUM.
Jeden wątek na "niebieskiego" i zakaz wypowiedzi w wątkach innych "niebieskich".
-----------------------------------------------------------------------------------------------

"Weź "czerwoną pigułkę", a wylądujesz w krainie czarów i przekonasz się dokąd prowadzi królicza nora."

Otwórz "oczy" i zobacz rzeczywistość skrytą pod maską iluzji umysłu.
onaledor

Re: Witam

Postautor: onaledor » 02 wrz 2017, 21:28

Co jest ?
Ciało
Łóżko pod ciałem,
Poduszka pod plecami,
Wdech i wydech,
Ręce piszące na klawiaturze,
Laptop na kolanach,
Dźwięki przypominające jeżdżące auta,
Dźwięki przypominające szum wody,
Myśl " co jeszcze jest ? ", "tym razem bez notatnika i ołówka", "muszę iść się napić wody", "nie wygodnie mi"
Przełknięcie śliny,
Zamknięcie oczu,
Chrząknięcie,

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 02 wrz 2017, 22:55

Swietnie. Wiec widzisz, kazdy "element" ukladanki, ktora sie nazywa Jednosc.

Widzisz jakas zasadnicza roznice, w odczuwaniu tego, co odczuwasz wewnatrz ciala i na zewnatrz?

(Bardziej mi tu chodzi o to czy jestes w stanie zobaczyc, ze co prawda sa wewnetrzene doswiadczenia ciala i zewnetrze, ale ze w zasadzie, wszystko sprowadza sie do doswiadczania. Ze doswiadczanie, wydarza sie w jednej percepcji.)

:coffee:

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 02 wrz 2017, 23:01

I prosze.... Nie pisz poematow ;)

onaledor

Postautor: onaledor » 03 wrz 2017, 11:48

Dostrzegłem kiedyś, że to co pozornie na zewnątrz i wewnątrz to jedno i to samo, "wszystko jest jednym". Śmieszne jest to, że zwykle wydaję się że jest inaczej :)

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 03 wrz 2017, 12:10

„Kiedys” nas nie interesuje. Skup sie prosze na pytaniu. Odpowiedz, ktora dales moge zakwalifikowac jedynie jako „nie”.

Wiec, pojdziemy wolniej. Jeszcze raz:

„Co jest?”

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 03 wrz 2017, 13:23

WSKAZOWKA

35. Pytanie do Jaskini
PYTANIE „CO JEST?” NR.2
„O co chodzi z tym, „Co Jest?” Często o tym piszesz.”

Odpowiedz Jaskini:

Pytanie „kim jestes?”, patrzenie w zrodlo, z ktorego plyna mysli, mantra, spiew, praca z koanem - to kilka z licznych „narzedzi pomagajacych w uzyskaniu” czystego umyslu, umyslu „nie wiem”. Kiedy probujesz sobie o czyms przypomniec, ale wyczerpales juz wszystkie mozliwosci, pojawia sie „pustka w glowie”, stan podobny do wyczekiwania na to, az sobie cos przypomnisz. W tym pomyslnym stanie odchodza mysli, ale nie swiadomosc tego, Co Jest.

Kiedy milkna mysli, milknie i fantazja. Odslania sie w pelni to, Co Jest. To swiat, ktory znasz z czasow kiedy na swiat patrzyles oczami dziecka. Wszelkimi zdarzeniami byles zafascynowany jakbys je widzial pierwszy raz (i tak jest w istocie, zawsze wszystko widzisz pierwszy raz). Malo skupiales sie wtedy na sobie. Najwazniejsze bylo to, co sie dzialo. Widziales, smakowales, sluchales tego wszystkiego co bylo. A jako calkiem male dziecko, uwaga w ogole nie padala na „ja”. Byles swiadom tego, co sie dzialo, ale o jakims „sobie” miales nie wiele wiecej pojecia od sosny, czy Slonca.

Kiedy usiadziesz w cichym miejscu postaraj sie odczuc na raz wszystko co tylko mozliwe. Tym jest rzeczywistosc. Odczuwaniem tego, Co Jest w Tu i Teraz. Wszelkich doswiadczen. Nie mozesz odczuwac cos, czego nie ma, cos co nie pojawilo sie w polu percepcji. Jesli nie ma doswiadczania danej formy, ona nie istnieje. Istnieja tylko te, ktore sa doswiadczane zawsze teraz.

Wszelkie odczucia z „zewnatrz”, wszelkie odczucia „wewnatrz”, oraz odczucie „jestem”, jest tym, Co Jest. To wszystko to, co pojawia sie w percepcji w tej wlasnie chwili.

Pytanie „Co Jest?”, natychmiast przywoluje do przytomnosci. Ma niesamowita moc powracania do rzeczywistosci. (!!!!!!) Niszczy iluzje w mniej niż jednej chwili. Szybciej niz natychmiast.

Jesli "sie wkreciles", jesli pojawil sie utozsamiony umysl, jesli mowisz: ”Ooo, brzydka pogoda, jestem zmeczony, jestem najlepszy, ktos mnie obrazil, skrzywdzil, nieoddal pieniedzy, wywalil mnie nieslusznie z pracy…”, wtedy pytaniem „Co Jest?”, natychmiast powracasz do rzeczywistosci i czujesz oddech ulgi, bo jasno widzisz, ze to tylko fantazja.

Zatem powiedz…
CO JEST ?

onaledor

Postautor: onaledor » 03 wrz 2017, 13:37

Ciało
ręce piszące na klawiaturze
wdech i wydech
kanapa pod ciałem
odgłosy przypominające jeżdżące auta
dźwięki przypominające grające radio
laptop na kolanach
przełknięcie śliny
meble, telewizor, okna ( rzeczy w pokoju, nie będę ich wymieniał wszystkich)
drzewa za oknem
przestrzeń
pies
mrugnięcie oczu

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 03 wrz 2017, 13:44

Nie zapominaj o wnetrzu ciala.
Wczytaj sie we wskazowke.
Posiedz z tym. Pobaw sie w "Co Jest?"
Odpisz za dzien - dwa.
Nigdzie sie nie spieszy.

onaledor

Postautor: onaledor » 05 wrz 2017, 23:31

Co jest ?
Ciało
Wdech i wydech
Łóżko pod ciałem
Laptop na kolanach
ekran laptopa
ręce piszące na klawiaturze
dźwięki przypominające ruch uliczny
swędzenie ucha
ręka drapie ucho
chrząknięcie
myśl " czy nie za dużo szczegółów ? " "miałem nie pisać poematów" "co jeszcze jest ?"
przełknięcie śliny

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 06 wrz 2017, 12:14

OK. A teraz, czego nie ma?

Wróć do „Królicza nora”