ale jak?

UWAGA! Dział ze specjalnymi regułami - patrz REGULAMIN FORUM.
Jeden wątek na "niebieskiego" i zakaz wypowiedzi w wątkach innych "niebieskich".
-----------------------------------------------------------------------------------------------

"Weź "czerwoną pigułkę", a wylądujesz w krainie czarów i przekonasz się dokąd prowadzi królicza nora."

Otwórz "oczy" i zobacz rzeczywistość skrytą pod maską iluzji umysłu.
koneser

ale jak?

Postautor: koneser » 03 sie 2017, 8:38

Kiedy się budzę sekundy jest cisza.. potem zaczyna się pogoń umysłu, plany, zobowiązania, droga do pracy i czasem stres z nią związany, praca, problemy czasem jakieś burzliwe dyskusje, chęć wypicia kawy, posiłku, zmęczenie, powrót.. cały lub prawie cały czas w głowie:/ czasem przy bieganiu i jodze pojawia się cisza ale tylko wtedy gdy zrobię COŚ..

.. to coś pojawia się znów w głowie i inicjatywa z niej wychodzi a potem jak w życiu znów zmiana i zmiana itp.

.. właśnie ALE JAK? to zrobić by częściej obserwować niż dawać się porywać temu wszystkiemu

Mam wrażenie że jak gdzieś czasem wyjadę, gdzie wrażeń i sytuacji stresowych jest mniej, myśli się dalej oczywiście pojawiają ale jest mniejsze zaangażowanie, tak jakby emocje miały większy wpływ na pozostawaniu w głowie. Przy powrocie jest zderzenie z jakby większą ilością rzeczy jakie mają jakby "za zadanie" nas pochłonąć.. i przestaje się dziwić że niektórzy siedzieli w jaskiniach dążąc do oświecenia.. i znów myśl i wiara w nią:) cholera jest to tak silny mechanizm a TA cisza, to tu i teraz jak bardzo delikatne i subtelne i znów myśl i opinia;/

hmm coś się wydarzyło

pisząc to, próbowałem łapać i skąd pochodzą te teorie, pojawiały się myśli, ba nawet dodatki je utwierdzające w postaci emocji i uczuć, nagle pojawia się cisza.. tak jakby siatka na motyle wyłapała myśli.. gdzieś są, pojawiają się dalej ale jakby w oddali..
no tak to znów myśl..
i kto to widzi, skoro ja nic nie robiłem, pisanie było samo, myślenie się pojawiało, cisza jest cały czas.... do pierwszego telefonu..i znów myśl i znów siatka.. tak dziś ma to wyglądać?.. znów myśl i znów siatka...cisza

Awatar użytkownika
Yoshi

Re: ale jak?

Postautor: Yoshi » 03 sie 2017, 13:11

„ALE JAK? to zrobić by częściej obserwować niż dawać się porywać temu wszystkiemu”

Pokochaj swe cialo i zacznij go doswiadczac. Jesli jestes zakochany, nie zmuszasz sie by pamietac o ukochanej.

:fly:

koneser

Postautor: koneser » 04 sie 2017, 13:39

co ciekawe - pokochanie następuje samo..wystarczy zauważyć, poczuć ciało i budzi się uczucie :)

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 04 sie 2017, 13:47

Tak. Niby kazdy wie, ze "ma" cialo. Rzadko kto jednak go doswiadcza. Kiedy kierujesz uwage do ciala zaczynasz doswiadczasz. A kiedy doswiadczasz myslenie nie jest mozliwe. A kiedy myslenia nie ma, znika "ja", utozsamienie i cierpienie.

Czym jest "ja"?

:coffee:

koneser

Postautor: koneser » 05 sie 2017, 6:12

JA
słowo
ma wiele podobnych znaczeń - mnie, mój,
słowo jakim zostało nazwane nasze ciało, gdy chcemy o nim mówić
to nazwanie przychodzi rodzicom z automatu ucząc dziecko nowego świata w jakim się narodzi
dzieci nie rodzą się ze słowem JA w sobie, nie mają tej wiedzy, dzieci są jej uczone...
przypadek z życia wzięty - 2 letnia dziewczynka na pytanie kto jedzie na lody - podnosi ręce i krzyczy Tiii (prawdopodobnie dlatego iż częsciej słyszy TY niż JA oczywiście puki co)

JA jest myślą, albo nawet czymś więcej, gdyż pojawiająca się jakakolwiek myśl, pojawia się z komentarzem i stosunkiem do JA (mojej osoby)
dla przykładu:
- opis sytuacji - siedzę na kanapie i piszę ten tekst
- jeśli zamknę oczy i przerwę pisanie zagłębiając się w siebie - jest wtedy czucie ciała, ciało siedzi, wszystko działa samo, myśli się pojawiają, jest słyszenie tramwaju, oczy widzą ciemność
- jeśli otworzę oczy i zacznę znów pisać - pojawi się JA, ja piszę, ja komentuje myśli się pojawiające i ubieram je w słowa, ja widzę i myślę czy przekaz jest zrozumiały
- to poczucie że JA robi wszystko jest tak silne że często nie ma weryfikacji sytuacji, jest tylko płynięcie na fali przekonania

we śnie nie ma JA, kiedy jestem w tu i teraz też go brak, jak jest sytuacja super stresowa również, kiedy bardzo wesoła tak samo.. czyli wtedy kiedy nie myślimy lub.. hmm pewnie myśli są ale nie dajemy im zasilania w postaci uwagi.

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 05 sie 2017, 14:44

„kiedy jestem w tu i teraz też go brak”
Kto jest w tu i teraz, jesli „ja” brak?

„jak jest sytuacja super stresowa również”
Jak powstaje stres, jesli ”ja”, brak?
Czym jest stres?

(postaraj sie krotko, bez elaboratow)

Napisales : „JA jest myślą”.
Trzymaj sie tego.

:coffee:

koneser

Postautor: koneser » 05 sie 2017, 15:40

Kto jest w tu i teraz, jesli „ja” brak?
nie ma nikogo w rozumieniu osobowości
jest poczucie ciała, dotyku, węchu, jest słyszenie i widzenie oraz gdzieś przelatująca myśl

Jak powstaje stres, jesli ”ja”, brak?
Czym jest stres?

- gdy jest JA stres tworzy się poprzez powstanie myśli lub usłyszenie komunikatu z zewnątrz i wiary w nie po czym budzą się emocje
- w tu i teraz nie ma stresu nie ma nikogo kto wierzy w myśl, więc nie ma emocji

w tu i teraz gdy będzie zagrożenie życia - będzie podwyższenie adrenaliny a ciało reaguje samo obroną lub ucieczką

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 05 sie 2017, 15:58

:)

Co Jest a czego nie ma?

koneser

Postautor: koneser » 05 sie 2017, 23:22

i burza mózgu, setki odpowiedzi ale zapewne nie o takie Ci chodziło..

Co Jest a czego nie ma?

w tu i teraz...

TO
nie ma czegoś czego nie ma
jest to co JEST

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 06 sie 2017, 0:44

Pieknie

Wymien prosze.

Wróć do „Królicza nora”