Nie wiem kim jestem

UWAGA! Dział ze specjalnymi regułami - patrz REGULAMIN FORUM.
Jeden wątek na "niebieskiego" i zakaz wypowiedzi w wątkach innych "niebieskich".
-----------------------------------------------------------------------------------------------

"Weź "czerwoną pigułkę", a wylądujesz w krainie czarów i przekonasz się dokąd prowadzi królicza nora."

Otwórz "oczy" i zobacz rzeczywistość skrytą pod maską iluzji umysłu.
staruch

Nie wiem kim jestem

Postautor: staruch » 14 lip 2017, 12:46

Czuje zagubienie i pomieszanie atakują mnie natrętne myśli .Gdzieś w głębi wiem ,że Ja jest iluzją ale jednak ciągle żyje jako to małe wystraszone Ja.Kiedy nadchodzi moment by odpuścić ja się chwytam jeszcze bardziej.
Próbuje ocalić swoją tożsamość przypominając sobie różne historie z mojego życia.Najgorsze jest to, że nie czuje się wolny, czuje się zawładnięty przez swoje uwarunkowanie.Chce czuć spokój, ale zanim poczuje spokój musze się dowiedzieć co jest powodem mojego niepokoju.

Awatar użytkownika
Bezdomny

Re: Nie wiem kim jestem

Postautor: Bezdomny » 14 lip 2017, 22:44

Brak poczucia szczęścia.

Teraz już wiesz i możesz się uspokoić. :coffee:

staruch

Postautor: staruch » 30 lip 2017, 10:08

Bezdomny pisze:Brak poczucia szczęścia.

Teraz już wiesz i możesz się uspokoić. :coffee:

Nie , nie mogę. Jak w prosty sposób mogę zauważyć, że nie jestem swoimi myślami?

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 31 lip 2017, 15:19

Mozesz to zaobserwowac, kiedy przebudzony siegasz po poduszke, ktora wypadla spod glowy, kiedy lapiesz rownowage, gdy sie potkniesz, kiedy uskakujesz przed autem rozpryskujacym kaluze, etc. Musisz byc tylko uwazny i obserwowac.

staruch

Postautor: staruch » 09 sie 2017, 21:22

Yoshi pisze:Mozesz to zaobserwowac, kiedy przebudzony siegasz po poduszke, ktora wypadla spod glowy, kiedy lapiesz rownowage, gdy sie potkniesz, kiedy uskakujesz przed autem rozpryskujacym kaluze, etc. Musisz byc tylko uwazny i obserwowac.

Tak to są automatyzmy ciała, nikt tym nie steruje. Mam to odczucie obserwowania ciała i jego ruchów, ale jednocześnie pojawia się to uczucie,że jestem odpowiedzialny za poruszanie swoim ciałem , za decyzje, za myśli. Jest jeszcze coś ,boje się opuścić kontrolę nad życiem,jakby miało się wydarzyć wtedy coś złego.

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 09 sie 2017, 21:35

Kontrola jest umyslem. Mamy wrazenie, ze dzieki niej mozemy zaradzic niechcianemu. Ale to iluzja. Obserwuj cialo a ujzysz, ze cala jego dzialalnosc jest, jak to nazwales, "automatyzmem".
Tym wlasnie jest badanie umyslu.

:fly:

staruch

Postautor: staruch » 01 paź 2017, 19:53

Dzięki Medytacji pojawia się przestrzeń która jest wolna od umysłu, można spojrzeć na umysł z boku i zobaczyć że jest tylko mechanizmem powstałym w skutek różnych okoliczności więc nie mogę być myślicielem myśli.Trzeba zrobić krok wstecz i zobaczyć swój uwarunkowany umysł.

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 14 paź 2017, 12:57

Co masz na mysli piszac "swoj umysl" ?

Wróć do „Królicza nora”