Inny

UWAGA! Dział ze specjalnymi regułami - patrz REGULAMIN FORUM.
Jeden wątek na "niebieskiego" i zakaz wypowiedzi w wątkach innych "niebieskich".
-----------------------------------------------------------------------------------------------

"Weź "czerwoną pigułkę", a wylądujesz w krainie czarów i przekonasz się dokąd prowadzi królicza nora."

Otwórz "oczy" i zobacz rzeczywistość skrytą pod maską iluzji umysłu.
indominus

Inny

Postautor: indominus » 14 lip 2017, 12:03

Kiedy stoję albo nie stoję na przejściu gdzie stoją inni widzę siebie oczami innych. Zatrzymuję tą chwilę i analizuję, szukam w niej siebie ale nie znajduję. Po pewnym czasie obraz blaknie i staje się zwykłą wytartą kartką. Szukam sensu tego wszystkiego czego nie mam i co mnie napędza. Wierzę w Boga bo On jest tym kto wyzwala każdy moment. Czas to nieskończona ilość mniejszych czasów zamknięta w każdej sekundzie a sekunda jest nieskończonością w sobie samej. Wolność to rozerwanie prześcieradła i wejście pod nie, to skok w otchłań aby zobaczyć inne dno. Rzeczywistość to nierealne urojenie karmione naszym strachem. Ja tak widzę rzeczywistość a raczej to co ludzie starają się kreować swoimi awatarami. Czy to ma sens?

Awatar użytkownika
Bezdomny

Re: Inny

Postautor: Bezdomny » 14 lip 2017, 22:40

Nie, nie ma.
Umysł błąka się we śnie. :matrix:
Czas się obudzić.

Co cię boli?

indominus

Postautor: indominus » 15 lip 2017, 20:41

Żaden dzień nie ma sensu wszystko jest jakby płaskie. Codzienność się powtarza. Najgorsza jest świadomość że nauka praca zabawa, to wszystko jest nieważne. Ludzie się starają, walczą o jakąś nagrodę której nie ma. Zły jest również brak zrozumienia, jak próbuje się komuś uświadomić że ta codzienność nie ma sensu, to patrzą się jakbym był z innej planety. Kolejna sprawa uczucia, nie rozumiem dlaczego w ludziach jest tyle nienawiści przecież ona nie prowadzi do niczego dobrego, miłość do drugiego człowieka to jest to co otwiera umysł i pozwala zobaczyć prawdziwy czas. Wszyscy gonią za czymś wyimaginowanym a na koniec i tak tego nie dostają i spotyka ich śmierć. Wszyscy kończymy podobnie, całe życie wmawiają nam że musimy to i nie możemy tamtego a ja wewnętrznie czuję że to nie prawda. Wolność, to jest to czego pragnę i czego szukam. Czasami czuję w każdej sekundzie czym jestem i że jestem wolny, że nie ma ograniczeń a czas zlewa się i nie ma przeszłości ani przyszłości jest tylko tu i teraz. Chciałbym umieć zatrzymać tą chwilę na zawsze i być tu i teraz.

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 16 lip 2017, 13:25

indominus pisze:Czasami czuję w każdej sekundzie czym jestem

I to jest właśnie to, co lubią tygrysy! :ok:
Rozpisz się czym jesteś.

indominus

Postautor: indominus » 17 lip 2017, 19:47

Nie umiem tego nazwać. Najlepsze skojarzenie to że jestem świadomością. Czuję że jestem tu i teraz że ta powłoka którą mam na sobie jest tylko naczyniem. Wiem gdzie i kiedy jestem, czuję ten moment tą chwilę wiem że wszystko dookoła to złudzenie i nie ma sensu to wszystko co robimy. Czuje się jak trybik w maszynie i wiem że nie pasuję do tej maszyny że to nie to miejsce gdzie powinienem być. Czuję że powinienem być gdzieś indziej i robić coś co ma znaczenie. Wiem też że to Duch Święty to powoduje, nasyca mnie do działania, daje siłę i te myśli. Jednak tak ciężko jest pozostawić tą maszynę choć wiem że jest bez sensu ją napędzać. To wszystko co nam wpojono do głowy od dziecka jednak nie pozwala mi wyrwać się z niej bo wiem że zacznie się psuć.

Jestem świadomym trybikiem.

Awatar użytkownika
Bodhi
Administrator

Postautor: Bodhi » 20 lip 2017, 21:55

Witaj Administrator,

Ta wiadomość została wysłana ze strony kontaktowej zespołu
administracyjnego witryny „”.

Ta wiadomość została wysłana z witryny.
Nazwa użytkownika: indominus

Treść wiadomości