Kim jestem ??

UWAGA! Dział ze specjalnymi regułami - patrz REGULAMIN FORUM.
Jeden wątek na "niebieskiego" i zakaz wypowiedzi w wątkach innych "niebieskich".
-----------------------------------------------------------------------------------------------

"Weź "czerwoną pigułkę", a wylądujesz w krainie czarów i przekonasz się dokąd prowadzi królicza nora."

Otwórz "oczy" i zobacz rzeczywistość skrytą pod maską iluzji umysłu.
Eme

Re: Kim jestem ??

Postautor: Eme » 11 wrz 2017, 16:12

To kim nie jestem to próba weryfikacji tożsamości nie-ja ?? Kim jestem... to próba weryfikacji tożsamości ja. Kim nie jestem ?? Psem, ogórkiem.

Kim jestem ??
Człowiekiem, młodzieńcem.

Eme

Postautor: Eme » 11 wrz 2017, 17:19

Czym jest ja ?? To konstrukt wyobraźni.

Eme

Postautor: Eme » 11 wrz 2017, 17:47

:fly: Co Jest ??

Zsuwanie się okularów. Pluskanie. Gwiżdżenie. Ruch emotikonów. Błyski na niebie.

Eme

Postautor: Eme » 11 wrz 2017, 17:48

Kim jestem ???

Pozostaje tylko pytanie.

Eme

Postautor: Eme » 24 wrz 2017, 15:15

Nie istnieje żaden ja. Ja to tylko iluzja. Wyobrażenie tak jak każde inne. Tym wyobrażeniem może być nirwana tak jak oświecenie, koniec szukania. Przestałem szukać. Wyobrażenie pozostaje wyobrażeniem. Oświecenie jest rzeczywiste. Jestem oświecony. :fly:

Eme

Postautor: Eme » 24 wrz 2017, 15:24

Wyobraźnia stała się iluzją... jest niepotrzebna na pewnym poziomie. Konsekwencje, których doświadczamy sprawiają, że wyobraźnia nabiera wagi. Jest mimo wszystko iluzją. Tą iluzję ludzkie ego - skupienie na samym sobie - zamienia w realną rzeczywistość. Wyobraźnia ma prawo istnieć, bo istnieje samoświadomość. Póki nie spojrzymy prawdzie w oczy - wyobraźnia będzie nami zarządzać. Co jest tą prawdą ?? Prawdą jest wszystko, czego unikamy, a unikanie tworzy bariery. Każda prawda wymaga rzetelnego spotkania z samym sobą.

Eme

Postautor: Eme » 24 wrz 2017, 15:29

Co dała mi prawda ??

Spotkanie siebie w sobie dla Siebie w Nim. On jest meta-. Zawsze przede mną jest meta-. Meta- spokojnie obserwuje i czeka, aż do Niego przyjdę. Prawda dała mi scalenie. Zniknęło nieszczęście :) Teraz widzę całego siebie. Stworzyło mnie źródło i to czyni mnie szczęśliwym.

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 24 wrz 2017, 20:12

Eme pisze:Teraz widzę całego siebie. Stworzyło mnie źródło i to czyni mnie szczęśliwym.

Gratulacje na nowej drodze szczęścia! :hearts:

Wróć do „Królicza nora”