Heloł

UWAGA! Dział ze specjalnymi regułami - patrz REGULAMIN FORUM.
Jeden wątek na "niebieskiego" i zakaz wypowiedzi w wątkach innych "niebieskich".
-----------------------------------------------------------------------------------------------

"Weź "czerwoną pigułkę", a wylądujesz w krainie czarów i przekonasz się dokąd prowadzi królicza nora."

Otwórz "oczy" i zobacz rzeczywistość skrytą pod maską iluzji umysłu.
Fellow

Heloł

Postautor: Fellow » 04 lis 2016, 11:10

No i jestem w matrixie xd

Awatar użytkownika
Bezdomny

Re: Heloł

Postautor: Bezdomny » 04 lis 2016, 11:41

Witaj! :welcome:

Czego oczekujesz po udziale we forum?

Fellow

Postautor: Fellow » 04 lis 2016, 12:08

Hej!

Że mi dacie "czerwoną pigułkę" i wyląduje w krainie czarów i przekonam się dokąd prowadzi królicza nora.
Że otworze "oczy" i zobacze rzeczywistość skrytą pod maską iluzji umysłu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 04 lis 2016, 12:31

Masz jakieś pomysły co może stanowić podstawę tej iluzji i możesz je rozwinąć?

Fellow

Postautor: Fellow » 04 lis 2016, 12:39

Przyjęte założenia na temat tego czym jest świat.
Mechanizmy obronne takie jak ego, czy odcięcie od pewnych sfer życia.
Prawdopodobnie te rzeczy są ze sobą powiązane.

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 04 lis 2016, 12:45

Fellow pisze:Przyjęte założenia na temat tego czym jest świat.
Mechanizmy obronne takie jak ego, czy odcięcie od pewnych sfer życia.
Prawdopodobnie te rzeczy są ze sobą powiązane.

Słabo ci poszło z tym rozwinięciem, nie musisz nigdzie się spieszyć.

Czym wg ciebie jest świat?
Co rozumiesz przez odcięcie od pewnych sfer życia?

Fellow

Postautor: Fellow » 04 lis 2016, 14:01

Nie wiem czym jest świat, pisząc to opisywałem pewne doświadczenie, w którym na chwile wyszedłem ponad to i właśnie tak to było widziane.

Mógłbym pomyśleć o świecie cokolwiek, tworząc nowe wyobrażenie lub przypominając sobie jakieś wspomnienie do którego mam teraz dostęp, które jest bliskie mojemu obecnemu stanowi.

Ale nie wiem czym jest rzeczywistość, najprościej można by powiedzieć, że jest tym czym jest i widzę w niej tyle ile widzę.

Z tymi sferami życia to rozumiem tak, że po prostu nie widzę pewnych "warstw" rzeczywistości i nie mam dostępu do wspomnień z tych warstw.
Nie wiem czy słyszałeś o czakrach, tak jakbym miał niektóre poblokowane, prawdopodobnie jakimiś doświadczeniami lub zabrudzone myślami(możliwe, że to co teraz pisze to właśnie takie myśli xD).

Np. Pewnej rozmowy o takich rzeczach z nieznajomym w akademiku, czułem z nim pewien rodzaj kontaktu, którego utrzymywanie sprawiało mi bardzo dużo wysiłku, ale po wyjściu na dwór świat nabrał innych barw, trochę jak gdy miałem 10 lat.

Miałem też raz sen, podczas którego wdziałem świat w ten sposób tylko pełniej, ale przyszedł jakiś myślokształtowy konstrukt, który to zasłonił. Po obudzeniu zostało trochę tego widzenia, ale stopniowo znikało, prawdopodobnie przez sprzeczne z tym myśli, które napływały, a w które bezwiednie wierzyłem.

Inna sfera została na moment odblokowana, gdy zobaczyłem ludzi jako boskie istoty.

Np. ostatnio widzę dobrze fizyczność świata, ale też bardzo subtelne energie, które często stają się inspiracją albo pozwalają mi wiedzieć co ktoś myśli, coś jakby czytanie z powietrza, z atmosfery, ale nie ciałem, emocjami tylko umysłem, zachowując dystans.

Każde zdarzenie zostawia w tym miejscu ślad energetyczny.

To tak jakby każda sfera/czakra odbierała rzeczywistość na innych falach, odbierając inne informacje o świecie i dopełniając się nawzajem.

Jeżeli jest bałagan to sory, coś nie mogę się skupić :mrgreen:

Fellow

Postautor: Fellow » 04 lis 2016, 15:19

wycofuje to co napisalem

Fellow

Postautor: Fellow » 04 lis 2016, 15:19

:mrgreen:

Fellow

Postautor: Fellow » 04 lis 2016, 15:32