to tylko ja

UWAGA! Dział ze specjalnymi regułami - patrz REGULAMIN FORUM.
Jeden wątek na "niebieskiego" i zakaz wypowiedzi w wątkach innych "niebieskich".
-----------------------------------------------------------------------------------------------

"Weź "czerwoną pigułkę", a wylądujesz w krainie czarów i przekonasz się dokąd prowadzi królicza nora."

Otwórz "oczy" i zobacz rzeczywistość skrytą pod maską iluzji umysłu.
Awatar użytkownika
Yoshi

Re: to tylko ja

Postautor: Yoshi » 22 mar 2017, 20:59

Prosze, czytaj ze zrozumieniem:

"Goku, powoli.
Odczucie „jestem”. Ma je nawet komar. Bakteria. Nawet krysztal. Kiedy zamkniesz oczy, kiedy nie slyszysz dzwiekow, kiedy nic cie nie swedzi, ani nie uwiera, skad wiesz, ze jestes?"

Poprosze cie o tydzien milczenia w Kroliczej Norze, abys mogl przetrawic pytanie.

:stop:

Awatar użytkownika
goku

Postautor: goku » 31 mar 2017, 15:25

odkryłem co to znaczy nie istnieć, na początku się tego bałem, bałem się to znikną teraz natomiast chce znowu to osiągnać, pragnę tego :)

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 31 mar 2017, 15:29

Swietnie!

Pobadz z tym kilka dni, zanim zaczniesz pisac :)

:coffee:

Awatar użytkownika
goku

Postautor: goku » 30 maja 2017, 18:45

ciało jest ciałem, myśl jest myślą. Myśli to nazwy. Nazwy czegoś. Myśl 'Ja' to nazwa Mnie. Ja, mnie, mi, siebie to nazwy poruszające się w błędnym kole o mnie- i tu właśnie to błędne koło.Nie można powiedzieć nic na temat siebie.
Po co pytacie, na tym forum i gdzie indziej kim jesteście? dlaczego polegacie na myślach? Nic tym nie osiągniecie. Słyszeliśmy już tyle razy kim jesteśmy, czym nie jesteśmy i dalej wam mało. Zacznijcie szukać inaczej. A jeśli już rozmyślacie nad tym, zostawcie to dla siebie, bo za jakiś czas już zapomnicie o tych wnioskach. Pozostanie jedynie prawda. Pozostaniecie jedynie wy. Tacy sami.

Awatar użytkownika
goku

Postautor: goku » 30 maja 2017, 18:49

Czy na prawdę dla was ważne jest przytaknięcie kogoś innego czy macie racje czy nie? Czy sądzicie, że oświecony człowiek przejmuje się takimi pytaniami? Czy dla niego jest ważny kolor nicka na BO?

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 30 maja 2017, 23:20

Oswiecony Czlowieku, co jest twoim podmiotem? :)

Awatar użytkownika
goku

Postautor: goku » 30 maja 2017, 23:33

Yoshi, Oświecony Człowieku, co ma zniknąć aby nastąpiło oświecenie?
Myśli mogę zmienić, mogę zacząć mówić jak Parsons na najwyższym poziomie-Nie ma mnie- ale dalej nic się nie zmieni.
Czy mam pozbyć się jakiegoś uczucia? Obecnie coś czuję na lewej ręce, coś na lewej stopie, czuje nacisk palców na klawiaturę. Nic więcej nie zauważam. Zniknięcie tego raczej nie da mi upragnionego oświecenia.
EMocje też nie są ważne.

Zatem co musi zniknąć? Jak zabić psa skoro go nie ma i nie było? I w sumie czego/kogo nie ma tak na prawdę...

Myślę, że gdy zastanowię się nad twoim ostatnim pytaniem o podmiot które chyba kiedyś już mi zadałeś zrobię dobrze.

Awatar użytkownika
goku

Postautor: goku » 30 maja 2017, 23:37

Myślę, że dobrze będzie jeśli powiem- nad moją głową wisi pająk.Oczywiście go tam nie ma. I to właśnie jestem ja :rabbit:
Jest myśl, że jest tam pająk. I to tyle. Tylko co się musi stać aby coś się zmieniło?

PS- pisząc tego posta miałem de javu w którym znalazł się prócz mnie Yoshi :hearts:

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 30 maja 2017, 23:47

"Myślę, że gdy zastanowię się nad twoim ostatnim pytaniem o podmiot które chyba kiedyś już mi zadałeś zrobię dobrze."

:fly:

Awatar użytkownika
goku

Postautor: goku » 30 maja 2017, 23:53

ale ten przykład z pająkiem, ta wyobrażenie jest chyba na miejscu? oczekuję podpowiedzi.bo to chyba polega na twoim pytaniu.

Wróć do „Królicza nora”