Bez-WIEDNE szczęście

UWAGA! Dział ze specjalnymi regułami - patrz REGULAMIN FORUM.
Jeden wątek na "niebieskiego" i zakaz wypowiedzi w wątkach innych "niebieskich".
-----------------------------------------------------------------------------------------------

"Weź "czerwoną pigułkę", a wylądujesz w krainie czarów i przekonasz się dokąd prowadzi królicza nora."

Otwórz "oczy" i zobacz rzeczywistość skrytą pod maską iluzji umysłu.
Unbeliever

Re: Bez-WIEDNE szczęście

Postautor: Unbeliever » 06 sty 2017, 16:09

Wiesz Yoshi... w tym "pożegnaniu z BO" nie było cienia intencji, by porzucić BO :)

Cała idea jest piękna: filozoficzna, ŻYCIOWA przede wszystkim.

Nie można tak po prostu sobie odejść. To nie do pomyślenia :D

Wasze pytania wydają się być baaaaaaardzooooo nudząąąąąąceee :lol: :lol: :lol:

I chyba takie mają być... prawda ?? ;)

Tyle na teraz. Pozdrowienia Kochani :hearts:

Unbeliever

Postautor: Unbeliever » 06 sty 2017, 18:48

Nic nie wiem o istnieniu ja.

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 06 sty 2017, 20:17

W najglebszym tego slowa znaczeniu niczego nie wiemy, wiec w tym sensie masz racje.
Jednak opisz prosze od strony „technicznej” czym jest „ja”.

Unbeliever

Postautor: Unbeliever » 07 sty 2017, 7:11

Ja - skonstruowany z myśli. Na tym bym zakończył :lol:

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 07 sty 2017, 13:20

Nie koncz, rozwin.
NIe zgaduj, zbadaj

Unbeliever

Postautor: Unbeliever » 07 sty 2017, 14:36

JA... wielki myślowy konstrukt. Koncepcja. JA - uwarunkowany twór. Przekonania. Niby żywe. Nie ma przekonań - wtedy JA jest w punkcie zero. Ja jestem tu. Ty tam. To iluzja. Iluzja, która utrzymuje nas... mnie - kimkolwiek bym nie był - w oddzieleniu. W oddzieleniu od tego Co Jest. Ja nie może istnieć. Dlatego nie ma wiedzy o ego. Wiedza o ego może być prawdziwa jedynie, gdy pochodzi z poznania. W doświadczeniu brak ja. Kto doświadcza - łączy się. Ego znika w łączeniu. Ponieważ łączenie jest kreatywnością, ego jako iluzja, staje się iluzją. Nie jest nią teoretycznie. Jest nią praktycznie. Życie odbiera nam ego. Ty i ja = my = nie Ty i nie ja. To jest doświadczenie ;) W nim jest wszystko. Wszystko - miłość, spokój, szczęście... brak jest iluzją. Brak wynika z ego. Ego jest wiecznym brakiem, wiecznym nienasyceniem. Jedność w doświadczeniu neguje ego. Ego jest zbędne. Ego - separacja od teraz, oznacza zanurzenie w myślach. Myśli to emocje. Emocje to zachowania (kwestia świadomości emocjonalnej). Zachowania to konsekwencje. Konsekwencje = karma. Gdy jesteś z tym Co Jest - doświadczasz tego, nie wyciągasz wniosków. Wnioski rodzą się same. Nie są wytworem ego. Są efektem Twojej inteligencji. Wraz ze śmiercią ego rozpada się wstyd i wszystkie negatywne emocje. Stany. Wszystko znika. Nie ma Ciebie i mnie. Jesteśmy razem. Łączy nas to Co Jest :fly: ;)

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 07 sty 2017, 15:10

„Ja” nie jest uwarunkowanym tworem. Co jest uwarunkowane i mowi „ja”?

Unbeliever

Postautor: Unbeliever » 07 sty 2017, 15:14

Nic nie jest uwarunkowane.

Unbeliever

Postautor: Unbeliever » 09 sty 2017, 8:29

Dzisiaj miałem oobe. Umysł się rozluźnia.

Unbeliever

Postautor: Unbeliever » 09 sty 2017, 8:55

Jednak pisząc o oobe, zmieniam oobe. Poza umysłem nie ma nic. Oddziałujemy na siebie sami.

Dlatego coś może nie mieć sensu. Ale czym jest sens ?? Sens pochodzi z umysłu. Sens jest zrozumieniem. Zrozumienie to twarda rzeczywistość.

Nie można zrozumieć siebie. Kim jest JA ?? Jeśli rozumiem, to KOGO ?? Jaźń, w której nic nie ma ??

;)

Wróć do „Królicza nora”