Pytanie do was

UWAGA! Dział ze specjalnymi regułami - patrz REGULAMIN FORUM.
Jeden wątek na "niebieskiego" i zakaz wypowiedzi w wątkach innych "niebieskich".
-----------------------------------------------------------------------------------------------

"Weź "czerwoną pigułkę", a wylądujesz w krainie czarów i przekonasz się dokąd prowadzi królicza nora."

Otwórz "oczy" i zobacz rzeczywistość skrytą pod maską iluzji umysłu.
Awatar użytkownika
Yoshi

Re: Pytanie do was

Postautor: Yoshi » 18 paź 2016, 23:03

Oki, a w jakiej jest odleglosci od Ciebie?

Adam

Postautor: Adam » 18 paź 2016, 23:04

Yedno pisze:Oki, a w jakiej jest odleglosci od Ciebie?

W zerowej odległości, nie ma tutaj żadnej odległości.

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 18 paź 2016, 23:05

Nie wiesz gdzie „ja” przebywa:
„Nie można zlokalizować miejsca, w którym przebywa "ja".”

Nie wiesz jak „ja” wyglada:
„Jest bezpostaciowe”

I twierdzisz, ze nie jest w zadenej odleglosci od Ciebie:
„W zerowej odległości, nie ma tutaj żadnej odległości.”

Jak to jest mozliwe? Jest tak blisko Ciebie a Ty o nim nic nie wiesz? A moze potrafisz powiedziec, z czego jest zbudowane? No, jesli twierdzisz, ze jest jakies „ja”, to opisz mi je konkretnie, zebym i ja je mogl odnalezc. Ale pamietaj, ze przy obserwacji tego „ja”, ktore chcialbym, zebys mi pokazal, nie mozesz uzywac mysli. Inaczej, jak wczesniej juz to ustalilismy: „Myśli próbują mnie zwodzić na najróżniejsze sposoby”, bedzie to tylko sciema.

I daj sobie na to troche teraz czasu :stop:

Adam

Postautor: Adam » 18 paź 2016, 23:05

Racja, większość moich odpowiedzi to kompletne bzdury, odpowiadam nie będąc pewnym odpowiedzi. Odpowiadając działam w sposób: kopiuj + wklej, jak jakaś maszyna.

Podczas badania "kim jestem" przychodzą niespodziewanie fale spokoju i ciszy... czy tędy droga?

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 18 paź 2016, 23:06

Nie wiem. Tylko Ty to wiesz. A w zasadzie nie „wiesz” a „odczuwasz, czujesz”. Jestes tu sam. Ten swiat jest wirtualnym odczuciem Twego ciaolo-umyslu. Jestes w nim sam. (Ciekawe jako kto? Lub moze, Cie nie ma?) A jesli jestes w nim sam, nie mozesz nikogo spytac. Kogokolwiek nie pytasz, bedzie on tylko wirtualna postacia-odczuciem Twego cialo-umyslu. To co odczuwasz to ruchoma, zawsze zywa jednosc. Jest odczucie bycia tym – stad pomysl, ze jest jakies „ja”. Ale „ja” nie istnieje. To tylko idea. W tym ciele nie zjadziesz nikogo. A jednak jest odczucie bytu. Mozesz pytac zatem tylko siebie. Musisz odrzucic wszystko co pochodzi ze zmyslow, bo niczemu nie mozesz zawierzyc. Nie pytaj mnie. Ja jestem tylko gra Twoich zmyslow. Ty sam musisz odnalezc droge do siebie. Nikt tego za Ciebie zrobic nie moze. Nikt za Ciebie sie nie wysika, nie naje, nie wyspi. Nikt za Ciebie nie odnajdzie drogi do samopoznania. Nikomu nie ufaj. Nikogo tu nie ma. To tylko zmysly. Jestes tu sam. Idz w strone siebie. Pisales: „nie ma odleglosci”. To dobra pozycja!

Fale spokoju? Cisza? Nie wierz oszustom opisujacym oswiecenie jako cos wspanialego. Nie wierz nikomu. Musisz odrzucic wszystko. Wspanialosc oswiecenia, fale spokoju i pieprzona cisze. Pozostaw zmysly.

Co pozostanie?

Posiedz z tym tydzien.
Przynajmniej ja do Ciebie sie wczesniej nie odezwe. :m_old:

Adam

Postautor: Adam » 18 paź 2016, 23:06

Kim jestem?
Czymś czego nie mogę uchwycić, cichą obecnością ukrytą pod wszystkimi myślami i wrażeniami, która jak zauroczona identyfikuje się z głosem w głowie.

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 18 paź 2016, 23:07

Wiec jest odczucie bytu „jestem” jako cicha obecnosc i jest glos w glowie jako mysli.

Kiedy powstaje „ja” i kiedy znika?
Kiedy pojawia sie „cicha obecnosc” a kiedy sie oddala?

Adam

Postautor: Adam » 18 paź 2016, 23:07

Yedno pisze:Kiedy powstaje „ja” i kiedy znika?

Powstaje, kiedy cicha obecność zaczyna się utożsamiać z myślami, odczuciami i emocjami. Znika kiedy siedzę spokojnie i po prostu jestem.

Yedno pisze:Kiedy pojawia sie „cicha obecnosc” a kiedy sie oddala?

Kiedy wszystkie, nawet te najbardziej subtelne myśli zanikają, a uwaga się rozprasza. Oddala się, kiedy wracam do codzienności i zanurzam się w myślach.

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 18 paź 2016, 23:08

Nie do konca jestem przekonany czy „cicha obecność” moze sie utozsamiac, ale to na potem. Poza tym, ladnie to opisales. Pozostanmy chwile przy „ja”.

Czym jest „ja” ?

:coffee:

Adam

Postautor: Adam » 18 paź 2016, 23:10

Yedno pisze:Nie do konca jestem przekonany czy „cicha obecność” moze sie utozsamiac

No tak, to "ja" się utożsamia, cicha obecność po prostu znika.

Yedno pisze:Czym jest „ja” ?

"Ja" jest zbiorem wszystkich przekonań, uwarunkowań, nagromadzoną treścią z przeszłości, zlepkiem myśli, to na podstawie "ja" interpretuję świat. "Ja" napędza niepotrzebny dialog w głowie i kieruje moim życiem.

Wróć do „Królicza nora”