Bentinho Massaro - Nieuchronne Widzenie [PL]

Nie-dualność
nova71
Posty: 116
Rejestracja: 29 paź 2016, 18:34

Bentinho Massaro - Nieuchronne Widzenie [PL]

Postautor: nova71 » 12 paź 2016, 2:18


A1
Posty: 381
Rejestracja: 21 maja 2017, 10:05

Re: Bentinho Massaro - Nieuchronne Widzenie [PL]

Postautor: A1 » 29 paź 2018, 19:47

Bentinho w trochę innym świetle.
Szkoda, że nie po polsku.


Jeden pajac ujawniony, ilu jeszcze?

Awatar użytkownika
Bezdomny
Posty: 991
Rejestracja: 07 paź 2016, 12:24

Re: Bentinho Massaro - Nieuchronne Widzenie [PL]

Postautor: Bezdomny » 31 paź 2018, 22:38

Teraz jest jasne, czemu Jeff Foster poprosił nas byśmy usunęli ich wspólny filmik z naszego kanału... Jeff najzwyczajniej obawia się kojarzenia go z Bentinho, bo jakiś leming robi mu koło pióra :lol: Och, Jeff, cóż za zawód!

No cóż, najzwyczajniej Bentinho postanowił podążać ścieżką przetartą przez Osho.
Nie on pierwszy i nie ostatni.

Awatar użytkownika
Bezdomny
Posty: 991
Rejestracja: 07 paź 2016, 12:24

Re: Bentinho Massaro - Nieuchronne Widzenie [PL]

Postautor: Bezdomny » 10 lis 2018, 13:07

goku pisze:Możesz napisać co nie co o Bentinho Massaro? Oszust czy o co ci chodziło w temacie o nim?
z chęcią się dowiem :)

Uważny student samopoznania z łatwością zauwaqży, że tzw. nauczycieli, przewodników duchowych, cechuje różna dynamika, różny poziom ekspresji nauczania, stylu, etc. To całkowicie zrozumiałe, gdyż przebudzenie/oświecenie nie jest walcem zrównującym wszystkich do bliżej nieokreślonego wyobrażenia o tzw. człowieku oświeconym, choć niewątpliwie większość z nich to osoby których działania cechują się pewną dozą skromności. Przeważnie wycofują się ze swoim nauczaniem z otwartej strefy publicznej ograniczając się do udziału w sesjach zamkniętych, odpowiadając na zaproszenia organizatorów, tudzież wydając niskonakładowe książki.
Ale nie zawsze tak jest; bywają nauczyciele bardziej ekspansywni, swego rodzaju lokomotywy biznesowe, organizujący wokół siebie własne ośrodki, wydawnictwa, ba, nawet telewizje! Przykładem może być nauczyciel-celebryta Eckhardt Tolle, czy też swego rodzaju anty-celebryta Osho słynący z tego, że posiadał sporą flotę prywatnych rolls royce'ów na każdy dzień roku ;) i własne mini miasteczko. Zwykł mawiać, "że łatwiej się medytuje w rolls-royce niż na osiołku".
Dlaczego ta się dzieje?
Można wierzyć albo nie, ale oświecenie w naturalny sposób kładzie kres przywiązaniom do rzeczy materialnych ponad to co potrzebne do funkcjonowania ciała w świecie; zarówno ubóstwo jak i bogactwo nie stanowią wielkiej różnicy. niemniej niektórzy odczuwają , zapewne karmiczny, imperatyw do dbania o komfort społeczności jaka wokół nich się wytwarza czy też w której przebywają. Zjawisko to jest tak stare jak wszelkie nurty o charakterze religijnym czy sektowym, to klejnot sanghi, działanie na rzecz klasztoru, działanie na rzecz ośrodka duchowego rozwoju, itp. A tam gdzie są pieniądze zawsze znajdą się tacy którzy wietrzą nieczyste działania powodowane chciwością, przekrętami, oszustwem czy innymi niegodziwościami bez względu czy tak jest w istocie, czy też wynika to z inklinacji wewnętrznych wietrzącego podejrzenia.

No więc jest i śnieżnozębny Bentinho! :D
Z tego co widać, postanowił działać na (za przeproszeniem), na pełnej kurwie! :lol: A w ślad za tym pojawił się szczerze zatroskany troll, youtubowy detektyw. No cóż, ten zestaw zawiera obie opcje w pakiecie i zapewne nasz sektowy nauczyciel jest tego świadomy.
Nie oceniam czy Bentinho faktycznie ma moc wpływania na pogodę tak jak i nie oceniam czy SaiBaba toczył z rąk najprawdziwszy święty olej, to sprawa jego i tych którzy są tego świadkami. Bywają cudotwórcy, bywają cuda, niemożliwe bywa możliwe, bo to co uznawane za realne, wcale nie musi być realne. Od zawsze też bywali oszuści.

Ale też niechybnie są wszelkiej maści trolle i lemingi, pierwsze by udowadniać to co zasłyszeli i uważają za naukowo święte, piewcy lewackiej urawniłowki, tępiący wszystko co odstaje od tzw zdrowego rozsądku. :matrix:

nova71
Posty: 116
Rejestracja: 29 paź 2016, 18:34

Re: Bentinho Massaro - Nieuchronne Widzenie [PL]

Postautor: nova71 » 08 gru 2018, 9:13


Awatar użytkownika
Bezdomny
Posty: 991
Rejestracja: 07 paź 2016, 12:24

Re: Bentinho Massaro - Nieuchronne Widzenie [PL]

Postautor: Bezdomny » 15 gru 2018, 22:05

Niesamowite wrażenie robi wielkość tych drzew.
Potęga!


Wróć do „Non-duality”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość