Gdzie można odszukać rzeczywistość?

UWAGA! Uprasza się "niebieskich", by nie brali udziału w wątkach innych "niebieskich".
Awatar użytkownika
DziwnyJestTenSwiat
Posty: 54
Rejestracja: 30 gru 2017, 23:34

Gdzie można odszukać rzeczywistość?

Postautor: DziwnyJestTenSwiat » 31 gru 2017, 0:45

Znowu ja, przynoszę stos pytań do ekipy nieco dziwnej... ale jakże przyciągającej ;)

Każdy rasowy poszukiwacz siedzący w kleszczach własnego umysłu zaczyna się po czasie orientować, że wszystko to czego doświadcza w każdej sekundzie swojego życia to nie jest rzeczywistość a jedynie przejawione (zrobione, gotowe, podane na tacy) zmysły które... tworzą się z czegoś co wydawałoby się że jest przed poszukiwaczem schowane! Pomimo piękna (!!!) odkrycia iż każdy z nas zawsze i wszędzie za pomocą umysłu doświadcza tylko i wyłącznie samego siebie (NIE JEST ROZDZIELONY OD SAMEGO SIEBIE!) i to wszystko to niejako "Ty" to dla bardziej dociekliwich po jakimś czasie pozostaje swoisty niedosyt i brak satysfakcji (jeszcze robota nie skończona ;) ). Niby wszystko pięknie - 5 zmysłów równocześnie z przestrzenią pracuje jako jeden element w harmonii ale mimo wszystko... nie wiadomo z czego są tworzone!

Każdy z nas na lekcjach biologii czy fizyki zrozumiał w jaki sposób działa tak naprawdę 5 atrybutów naszej zmysłowości - wzrok, słuch, węch, smak, dotyk oraz nieco odczucia poza zmysłowe (oczywiście w szkole pomijane, jakoby nie istniały w ogóle w rzeczywistości) - uczucia, emocje, energia, myśli, wyobraźnia, przeczucia, intuicja i tak dalej :) Wnioskiem płynącym z tych twardych karkołomnych lekcji jest to, że:

zmysły tworzone są z czegoś, a nie same z siebie

Zmysły potrzebują jakiegoś surowca po przetworzeniu którego powodują zaistnienie np. gotowego obrazu w postaci koloru czy dźwięku w postaci melodii. To jest tak zwana rzeczywistość, o którą właśnie was pytam :)

1. 5 zmysłów razem z przestrzenią tworzy się "gdzieś" ale również "z czegoś". Tam gdzie jest "gdzieś" to nie tam "z czego się tworzy". Czy jest możliwość rozpoznania za pomocą umysłu samego w sobie lub świadomości miejsca, z którego pobierane są impulsy?

2. Czy można zobaczyć własny umysł w stanie niejako "czystym"? Chodzi mi tutaj nie o przejawienie pracy umysłu ale o ten silnik, który wydawałoby się że jest ulokowany w głowie ale zakryty fasadą ostatecznego obserwatora?

3. Czy można rozpoznać rzeczywistość w inny sposób niż powyższe? Np. poprzez przeniesienie świadomości poza umysł lub cokolwiek innego?POZDRAWIAM ŚWIRY, PRZYKRO TAK PATRZEĆ JAK FORUM UMIERA, ŻYCZĘ DOBRODUSZNOŚCI, ŻYCZLIWOŚCI, UŚMIECHU NA USTACH, DUŻO OTWARTOŚCI, ZAANGAŻOWANIA W PRZEMIANĘ, SZCZEROŚCI I ZROZUMIENIA DLA SIEBIE, NAJBLIŻSZYCH I NIECHCIANYCH TOWARZYSZY Z OKAZJI NOWEGO ROKU! :D :D :D :D :D :D

Awatar użytkownika
Bezdomny
Posty: 901
Rejestracja: 07 paź 2016, 12:24

Re: Gdzie można odszukać rzeczywistość?

Postautor: Bezdomny » 03 sty 2018, 23:37

DziwnyJestTenSwiat pisze:Gdzie można odszukać rzeczywistość?

A ona się gdzieś zgubiła???


DziwnyJestTenSwiat pisze:
POZDRAWIAM ŚWIRY, PRZYKRO TAK PATRZEĆ JAK FORUM UMIERA, ŻYCZĘ DOBRODUSZNOŚCI, ŻYCZLIWOŚCI, UŚMIECHU NA USTACH, DUŻO OTWARTOŚCI, ZAANGAŻOWANIA W PRZEMIANĘ, SZCZEROŚCI I ZROZUMIENIA DLA SIEBIE, NAJBLIŻSZYCH I NIECHCIANYCH TOWARZYSZY Z OKAZJI NOWEGO ROKU! :D :D :D :D :D :D

:>>

Awatar użytkownika
DziwnyJestTenSwiat
Posty: 54
Rejestracja: 30 gru 2017, 23:34

Re: Gdzie można odszukać rzeczywistość?

Postautor: DziwnyJestTenSwiat » 04 sty 2018, 11:07

Masz może jakieś problemy gastryczne, że tak ciągle wymiotujesz? :? Ziołolecznictwo w tej kwestii może pomóc :)

A ona się gdzieś zgubiła???


No tak! Załóżmy hipotetyczną sytuacje - dwie osoby patrzą się na drzewo w parku. Ale żadna z nich nie "widzi" drzewa a jedynie jego obraz, który jest relatywny w zależności od osoby - tak jakby były dwa obrazy stworzone z jednej rzeczy.

To jest tak jakby każde z nich obserwowało namalowany obrazek, a nie drzewo samo w sobie pomimo tego, że obiektywnie rzecz ujmując tam znajduję się jakieś prawdziwe drzewko, z którego obraz jest tworzony.

Możesz rozjaśnić? Tylko nie wymiotuj już proszę, od tego innym też się niedobrze robi.

Awatar użytkownika
Bezdomny
Posty: 901
Rejestracja: 07 paź 2016, 12:24

Re: Gdzie można odszukać rzeczywistość?

Postautor: Bezdomny » 06 sty 2018, 15:14

DziwnyJestTenSwiat pisze:Masz może jakieś problemy gastryczne, że tak ciągle wymiotujesz?

To z nadmiaru słodkości jakie zaserwowałeś.


DziwnyJestTenSwiat pisze:Załóżmy hipotetyczną sytuacje - dwie osoby patrzą się na drzewo w parku. Ale żadna z nich nie "widzi" drzewa a jedynie jego obraz, który jest relatywny w zależności od osoby.

Tak jest.


DziwnyJestTenSwiat pisze: że obiektywnie rzecz ujmując tam znajduję się jakieś prawdziwe drzewko, z którego obraz jest tworzony.

Czy pewność o obiektywnym istnieniu prawdziwego drzewka nie jest aby oparta na wierze w materialność wytworów zmysłu wzroku?

Awatar użytkownika
DziwnyJestTenSwiat
Posty: 54
Rejestracja: 30 gru 2017, 23:34

Re: Gdzie można odszukać rzeczywistość?

Postautor: DziwnyJestTenSwiat » 08 sty 2018, 13:04

DziwnyJestTenSwiat pisze:
że obiektywnie rzecz ujmując tam znajduję się jakieś prawdziwe drzewko, z którego obraz jest tworzony.

Czy pewność o obiektywnym istnieniu prawdziwego drzewka nie jest aby oparta na wierze w materialność wytworów zmysłu wzroku?


Nie chodzi mi o materialność obrazu powstającego poprzez zmysł wzroku, a o coś innego - stabilność, fizyczność, materialność obrazu jest czymś dyskusyjnym, osobiście traktuję to jako formę energii przejawionej jako kształt czy kolor, a nie jako coś solidnego chociaż pozornie tak to wygląda.

W pytaniu jest inne domniemanie i polega na tym, że zarówno dla jednej osoby jak i drugiej istnieje obraz drzewa który przecież z palca nie został wyssany. Coś jest budulcem dla niego.

To co rozumiem jako "prawdziwe drzewko" to "coś" (prawdopodobnie energia) z czego obraz jest tworzony, a przez to widoczny dla obydwu obserwatorów. Jednego dnia przejdę się po parku i drzewko będzie. Drugiego dnia również będzie stało, czym jest więc owo prawdziwe drzewko? :palm: Tak jakby zmysły, które przetworzyły już energię i zamieniły w gotowe doświadczenie niejako "zasłaniały" rzeczywistość, z której powstały. A tej właśnie szukam :palm: Da się to jakoś wytłumaczyć?

Awatar użytkownika
Bezdomny
Posty: 901
Rejestracja: 07 paź 2016, 12:24

Re: Gdzie można odszukać rzeczywistość?

Postautor: Bezdomny » 09 sty 2018, 23:28

DziwnyJestTenSwiat pisze:Tak jakby zmysły, które przetworzyły już energię i zamieniły w gotowe doświadczenie niejako "zasłaniały" rzeczywistość, z której powstały. A tej właśnie szukam :palm: Da się to jakoś wytłumaczyć?

To bardzo dobry temat do rozmyślań :ok:


Wróć do „Wirtualny satsang Bramy Oświecenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości