kreator

UWAGA! Dział ze specjalnymi regułami - patrz Zasady działu "Wirtualny satsang"
------------------------------------------------------------------------------------------
Zakaz wypowiedzi "niebieskich" w wątkach innych "niebieskich".
Awatar użytkownika
goku

kreator

Postautor: goku » 31 maja 2017, 22:36

słyszałem, że nie było i nie ma kreatora. ale ciężko mi w to uwierzyć patrząc na świat... jak bardzo jest rozwinięty, jak ukształtowane są zwierzęta, ludzie...

jednak sugerowanie kreatora byłoby też nie na miejscu bo jeśli by był to musiał być jeszcze bardziej rozwiniętą formą...

Awatar użytkownika
Bezdomny

Re: kreator

Postautor: Bezdomny » 01 cze 2017, 19:06

goku pisze:słyszałem, że nie było i nie ma kreatora. ale ciężko mi w to uwierzyć patrząc na świat... jak bardzo jest rozwinięty, jak ukształtowane są zwierzęta, ludzie...

jednak sugerowanie kreatora byłoby też nie na miejscu bo jeśli by był to musiał być jeszcze bardziej rozwiniętą formą...

A i ten kreator w myśl zasady "jako na górze tak i na dole" powinien by mieć swojego nad-kreatora i tak dalej...
Absurdalność nieskończonego ciągu kreatorów wydaje się być dowodem na fałszywy trop.

Z kolei skrajnie lewacka idea chaotycznych zderzeń mniejszych i większych kuleczek (zwanej makroewolucją) jako metody na procesy postępującej samoorganizacji mającej doprowadzić do samoistnego zaistnienia życia, a więc mającej cechy negatywnej entropii co jest w jaskrawej statystycznie sprzeczności z II zasadą termodynamiki, też nie może dać satysfakcjonującej odpowiedzi.
Przyciśnięty do muru Howking przyznał, że idea iż porządek wyłonił się z chaosu w sposób przypadkowy jest skrajnie i niemożliwie nieprawdopodobna, ale nauka nie ma lepszego pomysłu jaki mogła by zaproponować, więc traktuje go jako potwierdzony fakt. ( :!: )

Dziennikarskie newsy o tworzeniu nowych organizmów w zaciszu laboratoriów to czystej wody fake prawdopodobnie powodowany niewiedzą; nikt nigdy nie doprowadził póki co do ożywienia martwej materii nawet w formie skrajnie małego jednokomórkowego organizmu, którego złożoność w sposób skrajnie niemożliwy wykracza poza największe osiągnięcia nauki.
Wszystkie te rewelacje o nowych gatunkach, GMO itp, odbywają się na zasadzie mieszania w kodach JUŻ żywych organizmów z których większość jako nienaturalne obumiera lub nie ma szans na reprodukcję.

W mojej opinii, dociekliwemu badaczowi nie pozostaje nic innego jak porzucić kibicowanie w meczu kreacjoniści vs ewolucjoniści, porzucić wiarę która ich łączy, tj wiarę w twardą rzeczywistość i podążyć ścieżką badania umysłu.

Awatar użytkownika
goku

Postautor: goku » 01 cze 2017, 19:33

hmm, no w sumie jestem za to, że kreatora nie ma i egzystencja jest wystarczająca sama w sobie. cały czas się coś dzieje, ewolucja trwa nadal. Oko potrzebuje kilkaset tys lat aby się wykształcić, to jednak dużo czasu, więc wszystko chyba jest na swoim miejscu :)

dzięki bezdomny za odpowiedź, jest trudna do przyswojenia ale też bardzo interesująca.

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 03 cze 2017, 1:08

Umysł narzuca te ścieżki, więc jego logiczne porażki nakazują zakwestionować jego wnioski, przyjrzeć się jego funkcjonowaniu, zbadać go.
Nożem nóż pokroić :D

Wróć do „Wirtualny satsang”