spowiedź ?

UWAGA! Dział ze specjalnymi regułami - patrz Zasady działu "Wirtualny satsang"
------------------------------------------------------------------------------------------
Zakaz wypowiedzi "niebieskich" w wątkach innych "niebieskich".
robot

spowiedź ?

Postautor: robot » 12 kwie 2017, 1:25

Czy uleczenie jest mozliwe? czy wszystko o co zapytam moze byc zarowno prawda jak i falszem, czy dazenie do rozkladu jest mozliwe? jak zdefniowac super obiektywnie dobro i zlo ? Ostateczny obserwator istnieje ?

Awatar użytkownika
Bezdomny

Re: spowiedź ?

Postautor: Bezdomny » 12 kwie 2017, 21:19

robot pisze:Czy uleczenie jest mozliwe?

Uleczenie? Czyli by było jak było?

Nie o "zjeść ciastko i mieć ciastko" w tym chodzi. By mieć ciastko, trzeba je wszystkie co do jednego stracić. lecz rzecz nie leży w interesie, że teraz "mnie to nie obchodzi, bo mogę zyskać finalnie".
Chodzi o rozpoznanie natury wszelkich ciastek, by doświadczyć pustki ich stanu, ich iluzorycznego posiadania i iluzorycznego posiadacza. Temu służy poszukiwanie odpowiedzi na "Kim jestem?".

robot pisze:czy wszystko o co zapytam moze byc zarowno prawda jak i falszem [...] jak zdefniowac super obiektywnie dobro i zlo ?\

Jako kategorie pojawiające się w umyśle w zależności od okoliczności?

robot pisze:Ostateczny obserwator istnieje ?

Każda forma jest ostatecznie pusta, ale pewnie masz na myśli Boga.

Sprawdź to, poszukuj.
To zadanie godne, by oddać za nie życie.

Awatar użytkownika
goku

Postautor: goku » 13 kwie 2017, 18:00

bezdomny znów trafnie podsumował.

robot

Postautor: robot » 16 kwie 2017, 1:25

Wesołych Świąt :P

Awatar użytkownika
goku

Postautor: goku » 17 kwie 2017, 13:21

pobawię się w oświeconych :read:
kto życzy i komu? :m_old: xD

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 17 kwie 2017, 20:31

To po prostu szczera intencja życzenia dobra.

Kto, co. komu. co , za co, itp. itd., to czepialstwo pełne ignorancji.

Rozwiąż problem z "ja" a reszta będzie jasna.
Nie czyhaj za zasłyszaną odpowiedzią, ona cię nie wyzwoli. Co najwyżej pozwoli ci być kolejną małpą.

robot

Postautor: robot » 18 kwie 2017, 1:52

A czy to pytanie kim jestem zadawac /utrzymywac tez w stanie np odurzenia ? Czy to raczej chodzi o pytanie czy takie lapanie szybkie myslami nieuchwytnego teraz ? Czy ta wielka odpowiedzią jest ta pustka w czasie snu bez marzen sennych ? Ta odpowiedzia tojest taka szczelina miedzy myslami takie whiiii.... co wszystko przenika ale to mozna odczuc tylko w myslach. Jesli to rzeczywistosc snu jest bardziej realna i prawdziwa niz jawa ktora jest odzwierciedleniem jeszcze nie doskonalych sond jakimi sa fizyczne zmysly. To jest taka chec odpowiedzi ze to jest to to to tu tu juz juz teraz juz to tak ze odpowiedz jest juz przed zapytaniem bo to zapytanie powstaje juz w odpowiedzi ktora jest teraz, i w kazdym momencie gdzie ktokolwiek zada pytanie to ta odpowiedzie jest ta chwila w trakcie zadawania pytania to dlatego sie mowi ze pytanie jest juz odpowiedzia to chyba tyle czyli ze juz bo mysl nigdy nie uchwyci tego punktu oswiecenia bo jedna litera slowa mysl czy m em myyyyyy.... ymymym zawiera nieskonczona liczbe punktow teraz czyli miliardy oswiecen

robot

Postautor: robot » 18 kwie 2017, 2:42

Wszyscy mistrzowie oswiecenia popelniaja blad dlatego nikt nie moze osiagnac oswiecenia ja mam rewolucyjna odpowiedz dla kazdego , po pierwsze primo obecna definicja oswiecenia jest nieweryfikowalna bo to wielkie nic bo oswiecenie to jest TO ! ... a wlasnie ze to jest NIC ! Wielka pustka wielkie nic wielka dupa czarna dziura ! No to wiadomo ze nikt tego nie osiagnie bo w takim paradygmacie no to faktycznie nie ma nic. Trzeba zmienic deinicje ze oswiecenie to jest jednak cos to jest naprawde wielkie COS to jest wlasnie TO NIESAMOwite jedyne prawdziwe TO TEN ON (nie ona, dziura, pustka) punkt zero poczatek wszelkiego ruchu to jedno zrodlo wszystkiego stworzenia ten srodek ta materia atomu to czego szukaja fizycy kwantowi bo narazie to wszystko jest fala pomiarem zludzeniem wielka zupa niczego pustka forma z pustki pustka z formy bo nie ma jeszcze tego swietego grala tego skrawka materii tej okruszyny ktora wszystkiemu daje poczatek ruchu bo my obserwujemy tylko ruch fal w calym spektrum od swiatla przez materie po mysli swiadomosc (ten panta rei) a odpowiedzia jest wlasnie ten twardy kawal materii ten trzon to wszystko spajający w jedno bo niby wiadomo ze wszystko jest jednoscia bla bla bla no ale jakos tego wcale nie czuc. I teraz jakis taki falowy gil taki zlep niczego jakis tam taki lancuch dna ale w wymiarze czlowieka czyli ja tak to Wielkie niechciane odrzucane udreczone JA staram sie nie rozplynac w tej zupie ja oddzielam sie jak moge separuje sie od swiata zaznaczam siebie wytyczam granice tworze cos ja chce sie okreslic ja caly czas sie buduję nie ma skonczonej odpowiedzi czym jest ja bo to caly czas sie tworzy kolejna mysl i kolejna i wspomnienie i nawyk fizyczny. Tą odpowiedzia jest ten kawal solidnej materii ta skala ale nie taka zbudowana z jakichs tam atomow pustych w srodku tylko lita solidna materia ten jeden solidny konkretny BOG !! BUUM ! Bomba atomowa z pustego w srodku atomu HA HA HA TO SA JAKIES WOLNE ZARTY !!!

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 18 kwie 2017, 20:58

Nie dawaj się wkręcać w bajanie o zupach i innych perypetiach.
Utrzymuj 'wielkie pytanie', a każdy wniosek który nie wydaje się 100% celny kwituj otwartym "nie wiem".
Nie martw się; daję ci 100% gwarancję, że nie przegapisz tej jedynej 'wielkiej odpowiedzi' jaka się pojawi ( - lub nie; gwarancję może dać ci jedynie oszust).

robot

Postautor: robot » 19 kwie 2017, 17:45

To mam sie pytać czy sobie odpowiadać ? A czy teraz nie daje sie wkrecac ze mam utrzymywac jakies 'wielkie pytanie' czyli jakie ?

Wróć do „Wirtualny satsang”