spowiedź ?

Nie trzeba nigdzie jechać; nie trzeba za nic płacić; nie trzeba zakładać wątku w "Króliczej norze".

Zadawaj pytania wg zasady: jedno pytanie - jeden wątek.
Pytania odrębne, zadane w jednym wątku, mogą zostać podzielone na osobne wątki.
Awatar użytkownika
Bezdomny

Re: spowiedź ?

Postautor: Bezdomny » 20 kwie 2017, 0:15

robot pisze:To mam sie pytać czy sobie odpowiadać ?

Utrzymuj pytanie; sobie w żadnym wypadku nie odpowiadasz (z wyłączeniem schizofrenii); odpowiedzi pojawiają się w umyśle.

robot pisze:A czy teraz nie daje sie wkrecac ze mam utrzymywac jakies 'wielkie pytanie'

Całe "twoje" myślenie to zbiór wkrętów, nie łudź się.
Jeden więcej nie zaszkodzi ;) to taki wirus co to wszystko może je rozpoznać.

robot pisze:'wielkie pytanie' czyli jakie ?

Kim jestem? (!!!), to wielkie pytanie.

robot

Postautor: robot » 22 cze 2017, 21:29

Czyli chodzi o to żeby znaleźć odpowiedź na to pytanie czy raczej by cały czas tylko utrzymywać je w umyśle. Czy podczas normalnych codziennych czynności jak praca, obowiązki wobec rodziny i domu, utrzymywać w tle to pytanie czy wydzielić z dnia tylko jakieś momenty na rozmyślanie o tym.

Na razie odpowiedź jaka mi się nasuwa to że: "kim" to tożsamość, ego,mur oddzielenie; "ja" jest pamięcią o przeszłości i przyszłości; "jestem" to ta magiczna chwila teraźniejsza która albo w ogóle nie istnieje albo jest wszystkim co jest. Ale to całe "kim ja jestem" wydaje się zawieszone w próżni bez właściwej, prawdziwej wiedzy o świecie, o pra przyczynie i ostatecznym skutku.

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 23 cze 2017, 0:08

robot pisze:Ale to całe "kim ja jestem" wydaje się zawieszone w próżni bez właściwej....

Niech pozostanie zawieszone niczym miecz Damoklesa; odpuść sobie dopowiedzi na temat co myślisz, że jest właściwe.

Wróć do „Wirtualny satsang”