karma? ;/

Nie trzeba nigdzie jechać; nie trzeba za nic płacić; nie trzeba zakładać wątku w "Króliczej norze".

Zadawaj pytania wg zasady: jedno pytanie - jeden wątek.
Pytania odrębne, zadane w jednym wątku, mogą zostać podzielone na osobne wątki.
Awatar użytkownika
goku

karma? ;/

Postautor: goku » 21 mar 2017, 11:14

co to karmą?
Jak można być wolnym skoro ciągle niby do nas wraca dobre lub złe? skąd mamy wiedzieć czy jest dobre a co złe? karma za uczynki mnie śmieszy, wydaje mi się, że to takie straszenie jak niebem czy piekłem. czy za przeprowadzenie babci przez jezdnie wróci coś do mnie dobrego? a co jak używam wulgaryzmów?

no i najważniejsze- kto ma mieć karmę skoro nas nie ma? :palm:
moim zdaniem karma nie istnieje, doszedłem do tego prostym myśleniem jednak wiele osób tych bardziej doświadczonych ode mnie twierdzi inaczej.

Awatar użytkownika
goku

Re: karma? ;/

Postautor: goku » 21 mar 2017, 11:28

Po za tym, jeszcze uważam, że bez karmy byłoby lepiej :)

Awatar użytkownika
goku

Postautor: goku » 21 mar 2017, 11:36

Mooji mówił, że karma tyczy się umysłu. (czyli może chodzi o coś podobnego do moralności, do samo obwiniania się).
Lisa Cairns mówiła,że karmy nie ma.
Osho nic nie wspomniał a czytałem kilka jego książek i w internecie też nic nie ma.

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 21 mar 2017, 14:24

Karma to inaczej przyczyny i skutki. Karma jest dla osoby. Ty nie jestes osoba. Wiec karma i jest i jej nie ma.
Jesli jednak powiesz, ze karma jest, lub ze jej nie ma, w obu wypadkach powiesz glupote.

Jaka zatem jest odpowiedz?

Nie znajdziesz jej w ksiazkach.
Doswiadczyc jej mozesz tylko w tym, Co Jest i nie wyrazisz jej mentalnie.

Awatar użytkownika
goku

Postautor: goku » 21 mar 2017, 14:54

jeśli karma to przyczyny i skutki to wcale za coś dobrego co zrobimy nie musi nas spotkać coś dobrego, dobro nie musi być skutkiem ani przyczyną dobra. Jeśli to potwierdzisz to definicja karmy będzie przeze mnie rozumiana.

Nie jestem osobą a kim jest osoba? nie kim jestem ja ale kim jest osoba? czy osoba to po prostu istota mająca umysł, ciało, energię, przekonania, wierzenia? chyba możesz mi powiedzieć czy dobrze mówię.

Awatar użytkownika
Yoshi

Postautor: Yoshi » 21 mar 2017, 15:13

Dokad cie te pytania-odpowiedzi maja doprowadzic?
Sam piszesz, ze przeczytales wiele ksiazek i... nic.
Tych pytan masz bez konca.
Zacznij badac samemu.

Wróć do „Wirtualny satsang”