Inteligencja

Nie trzeba nigdzie jechać; nie trzeba za nic płacić; nie trzeba zakładać wątku w "Króliczej norze".

Zadawaj pytania wg zasady: jedno pytanie - jeden wątek.
Pytania odrębne, zadane w jednym wątku, mogą zostać podzielone na osobne wątki.
Unbeliever

Inteligencja

Postautor: Unbeliever » 27 sty 2017, 18:39

Czy inteligencja musi zniknąć ?? Jesteście Przyjaciółmi. Mistrzami. Jeśli oświecenie istnieje - życie nie istnieje. Inteligencja oznacza pokazywanie zrozumienia. To, co robiłem ostatnio na Bramie - to właśnie inteligencja. Wy... nie musicie mnie rozumieć - widzicie.

Awatar użytkownika
Bezdomny

Re: Inteligencja

Postautor: Bezdomny » 27 sty 2017, 22:05

Unbeliever pisze:Inteligencja oznacza pokazywanie zrozumienia.

Czy aby jest nią pokazywanie zrozumienia?
Jak ją odróżnić od prezentacji zasłyszanej wiedzy?

Unbeliever

Postautor: Unbeliever » 28 sty 2017, 3:03

Zasłyszana wiedza to opisywanie. Konceptualizacja. Samo rozumienie to tylko ego.

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 28 sty 2017, 8:42

Unbeliever pisze:Zasłyszana wiedza to opisywanie. Konceptualizacja.

Jaka jest więc różnica pomiędzy opisywaniem za pomocą słów, a pokazywaniem (opisywaniem za pomocą gestów)?
Co czyni inteligencję?

Unbeliever

Postautor: Unbeliever » 28 sty 2017, 12:07

Zrozumienia nie da się przekazać. Słowa to fasada wiedzy - intelekt, intelektualizowanie. Gesty mogą ujawniać niekonceptualną mądrość. Na tym to polega - "mistrza" nie można "złapać". JA nie można zniszczyć. Inteligencja to jedność ze źródłem. "Mistrz" wznosi pięść. Co to "znaczy" ?? Setki bzdurnych opowieści na temat "co to znaczy". Słowa nie znajdą odpowiedzi. Nie dotrą do niej. "Mistrz" zwraca uwagę na to Co Jest. Wyostrza naszą uwagę. Pięść... nic więcej ?? To i oznacza to wszystko. Lecz w niczym z wszystkiego brak odpowiedzi. Odpowiedzią ma być serce nowego "oświeconego mistrza". Serce połączone ze źródłem...

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 28 sty 2017, 21:43

Unbeliever pisze:Inteligencja to jedność ze źródłem. [...] Odpowiedzią ma być serce nowego "oświeconego mistrza". Serce połączone ze źródłem...

:>> wybacz...

Unbeliever pisze:Zrozumienia nie da się przekazać.

Uściślijmy.
TY nie potrafisz przekazać.

Unbeliever pisze:JA nie można zniszczyć.

Głupotą jest chcieć zniszczyć coś tak iluzorycznego i przemijającego jak tęcza na niebie.
Wciąż wierzysz w trwałe JA, które można zniszczyć?

Unbeliever

Postautor: Unbeliever » 29 sty 2017, 5:54

Rozumiem.

Unbeliever

Postautor: Unbeliever » 29 sty 2017, 6:26

Tak, jak już wiemy. Zrozumienia nie można przekazać. To po pierwsze. Dwa. Krytykowanie JA daje TOBIE wrażenie, które mówi: dualizm !!.

HAHAHA

Postautor: HAHAHA » 29 sty 2017, 7:43

Co ty pirdolisz, kurwaaaaaaaaaaa, życie tu jest i to wszystko reszt to kurwa baanialuki kurwaaaaaa, kijem w łep i tyle

Za bluzgi dostajesz ostrzeżenie: regulamin forum 6.3.2. Użytkownik z grupy "Limbo" ma obowiązek przestrzegać Zasad Forum oraz netykiety.
/B/

Unbeliever

Postautor: Unbeliever » 29 sty 2017, 8:38

Tak... ?? Pasuje ci kultura kija ?? Proszę bardzo. Zaraz wszyscy wkurwieni się odezwą. TAK ROZWALA SIĘ MATRIXA.

Wróć do „Wirtualny satsang”