Ego

UWAGA! Uprasza się "niebieskich", by nie brali udziału w wątkach innych "niebieskich".
robot

Ego

Postautor: robot » 31 gru 2016, 1:22

To chyba najbardziej niszowe forum w polskim internecie, scisla elita ludzi bedacych o wlos od oswiecenia , gratulacje dla wszystkich niebieskich i wyrazy uznania dla czerwonych ktozy upragniony stan osiagneli. Czy moje dzialania moga mnie w jakis sposob przyblizyc lub oddalic od oczekiwanego momentu przebudzenia ? Czy wyzwolenie z matrixa sprawi ze nie bede musial sie troszczyc o pieniadze czy zdrowie ?

Awatar użytkownika
Bezdomny

Re: Ego

Postautor: Bezdomny » 31 gru 2016, 19:04

robot pisze:Czy moje dzialania moga mnie w jakis sposob przyblizyc lub oddalic od oczekiwanego momentu przebudzenia ?

Przybliżenie lub oddalenie to iluzja, problemem bywa tego doświadczenie.

robot pisze:Czy wyzwolenie z matrixa sprawi ze nie bede musial sie troszczyc o pieniadze czy zdrowie ?

Wyzwolenie to nie "złota rybka" :D
Kondycja finansowa czy zdrowotna mają to do siebie, że raz jest łatwiej a drugim razem trudniej. Kluczowa jest kwestia przywiązania powodująca że budzą się emocje strachu o ich posiadanie; one używają "twego" umysłu jak pasożyty.
Nie łudźmy się: przychodzenie z pustymi rękami i takież odchodzenie jest rzeczą ludzką, podobnie jak śmiertelność ciała, więc w czym rzecz?

robot

Postautor: robot » 03 sty 2017, 15:23

A czy przebudzenia można doświadczyć ?

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 03 sty 2017, 18:28

Owszem

robot

Postautor: robot » 03 sty 2017, 21:18

I to jest takie bardziej osiadanie w teraźniejszym doświadczeniu i uczucie że wszystko płynie jednostajnie w jednym kierunku czy raczej przełom gwałtowny w życiu takie mocne uderzenie po którym wszystko się diametralnie zmienia ? Mój umysł chyba nie rozumie pojęcia "nie ma" co to znaczy że coś nie istnieje ?

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 05 sty 2017, 1:56

robot pisze: czy raczej przełom gwałtowny w życiu takie mocne uderzenie po którym wszystko się diametralnie zmienia ?

To nuklearna apokalipsa :D

robot pisze:Mój umysł chyba nie rozumie pojęcia "nie ma" co to znaczy że coś nie istnieje ?

To znaczy, że jak wydaje ci się że coś jest, to tylko ci się wydaje, a wcale tak być nie musi.

robot

Postautor: robot » 16 sty 2017, 0:39

Jeśli nie jestem ego to dlaczego ono dowodzi ? Albo popęd seksualny też jest silną energią napedową czy żądza pieniądza żeby jak najszcześliwiej w wygodnym luksusie doczekać smierci, he he he ... Jak najdokładniej zrozumiec co składa sie na ego ? Sa jakieś rzetelne opracowania choc najlepiej by bylo samemu doswiadczyc tych poziomow. Czy kazdy czlowiek tak samo doswiadcza swoich doswiadczen ? A kto do licha moze takie cos wiedziec ? I co to są w ogóle za pytania :r_laugh. Jak rozpoznać ze wychodzi sie poza jakis poziom umysłu i ile do licha jest tych poziomów ? Czy ego ciągle pyta i czuje sie takie glodne wiedzy a potem nawet oswiecenia ?

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 16 sty 2017, 23:31

robot pisze:Czy ego ciągle pyta i czuje sie takie glodne wiedzy a potem nawet oswiecenia ?

Dokładnie tak! To ścieżka "samobójcza" i z reguły ego się szybko zniechęca.

robot pisze:Sa jakieś rzetelne opracowania choc najlepiej by bylo samemu doswiadczyc tych poziomow.

No sam widzisz, chciałbyś jakieś wiedzy, a w zasadzie wiary w nią, ale jednocześnie czujesz, że to nic nie da.
Doświadczenie ponad wiarę.

robot

Postautor: robot » 22 sty 2017, 2:49

A czym jest obserwator ? Ego moze uczepic sie obserwatora ? Jak to wogole sie dzieje ze zaczyna sie podział na ego, ja, obserwatora, czy kazda z tych tozsamosci moze byc dobra lub zla ?

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 22 sty 2017, 14:38

robot pisze:A czym jest obserwator ? Ego moze uczepic sie obserwatora ?

Oj, ego uwielbia czepiać się obserwatora jako swoje ukryte-prawdziwe ja!
Świadek-obserwator to niejako kamień węgielny nauczycieli adwajta wedanta; lecz mówią zarazem że tym nie jesteś, a przynajmniej nie powinni.

robot pisze:jak to wogole sie dzieje ze zaczyna sie podział na ego, ja, obserwatora, czy kazda z tych tozsamosci moze byc dobra lub zla ?

Podział zaczyna się w umyśle przy próbie podejścia do określenia tego jak jest. Umysł separuje postaci i przypisuje im wartościowanie dobre/złe.

Wróć do „Wirtualny satsang Bramy Oświecenia”