dziury w głowie/umyśle

UWAGA! Uprasza się "niebieskich", by nie brali udziału w wątkach innych "niebieskich".
Awatar użytkownika
goku

dziury w głowie/umyśle

Postautor: goku » 15 paź 2016, 1:04

witam. kiedyś zauważyłem (pare msc temu) kilka dziur w głowie i nie wiem co one oznaczają. może to otwartość umysłu? przed chwilą udało mi się prawie jedną dziurę zamknąć ale źle się z tym poczułem.

Awatar użytkownika
Bezdomny

Re: dziury w głowie/umyśle

Postautor: Bezdomny » 15 paź 2016, 1:05

Może to oznaczać, że masz bardzo mały umysł :lol:

Temat dziur w głowie nigdy mnie nie interesował, ponieważ nie przekonuje mnie pogląd, że umysł znajduje się w głowie.
Owszem, jest tam mózg, ok 1350g szarej brei neuronów, które niewątpliwie uczestniczą w procesach sterowania funkcjami ciała i ciałem. Ich zaburzenie wpływa na upośledzenie jego czynności, lecz nie ma przekonujących dowodów na generowanie umysłu, czy też świadomości przez mózg.

Umysł, to zespół nabytych uwarunkowań oraz to wszystko co uważamy za myślenie i to wszystko co postrzegamy. Obraz wszystkiego tworzony jest w umyśle; jeśli widzisz pokój, to znajduje się on w umyśle; jeśli widzisz gwiazdy, umysł sięga gwiazd i one są w nim zawarte.
Mózg umysł świadomość

Awatar użytkownika
goku

Postautor: goku » 15 paź 2016, 1:05

a jaki umysł jest dobry, mały czy duży? otworów mam 5 :mrgreen:
mówisz-jeśli widzisz pokój, to znajduje się on w umyśle

ale chyba nie tylko, bo chyba dla rośliny która nie ma umysłu świat zewnętrzny jednak też istnieje ;)

Awatar użytkownika
Bezdomny

Postautor: Bezdomny » 15 paź 2016, 1:06

piotrekski pisze:a jaki umysł jest dobry, mały czy duży?

Dobry/nie dobry; mały/duży; co za różnica?

piotrekski pisze:ale chyba nie tylko, bo chyba dla rośliny która nie ma umysłu świat zewnętrzny jednak też istnieje ;)

Roślina nie ma mózgu, ale skąd ta pewność że nie towarzyszy jej bardzo prosty umysł "rosnąć, rosnąć!"???
Przecież taki np. ziemniak bez względu w jak ciemnej piwnicy go zamkniesz "wie" że idzie wiosna i puszcza kły, by rosnąć.
I jakże to tak? Bez umysłu, a wie???

Tacy np. Indianie przypisują umysły i ducha nie tylko roślinom, ale nawet skałom. To kwestia wiary - nauka nic innego w tym względzie nie ofiarowuje ("nie wiemy więc by zamaskować niewiedzę, przyjmujemy dogmat, że nie").

Świat zewnętrzny jest w umyśle; Umysł nie ma skóry.

Wróć do „Wirtualny satsang Bramy Oświecenia”