Mateusz Grzesiak - Ego-rcyzmy

Wątki nie przypisane do kategorii
Awatar użytkownika
Lekko

Mateusz Grzesiak - Ego-rcyzmy

Postautor: Lekko » 12 paź 2016, 1:33

Opis:

Kiedyś tam ktoś będzie patrzył na Twoje pokolenie z niedowierzaniem, zastanawiając się, jak ludzie mogli żyć w taki sposób. Mieć głowy wypełnione lękami z przeszłości, mimo że przecież możliwe jest życie tylko w teraźniejszości. Oczekiwać z niepewnością przyszłych rezultatów, tak jakby od nich zależała wartość człowieka, choć każdy przecież jest wartością samą w sobie. Snuć historie na temat swojego "ja", tak jakby można było człowieka określić jakąkolwiek etykietą. Idealizować albo krytykować innych i uznawać siebie za lepszych albo gorszych. Oceniać świat w kategoriach dobra lub zła, tak jakby jakikolwiek umysł był w stanie rozpoznać wyroki boskie i ocenić, co powinno, a co nie powinno się dziać.

Będzie to możliwe dopiero za kilkadziesiąt, może kilkaset lat. Ludzkość nie zrozumiała jeszcze, że oświecenie i życie w stanie bezwarunkowego szczęścia oraz mądrości nie jest azjatycką bajką, ale jedyną prawdziwą drogą, dostępną dla każdego. A może Ty już jesteś na tym etapie?

Ta książka opisuje funkcjonowanie ego, czyli iluzję istnienia ludzkiego "ja". Tłumaczy, czym są myśli i na jakich zasadach identyfikacja z nimi wciąga nas w świat iluzji. Wyjaśnia pojęcie separacji, oddzielającej nas od prawdziwej rzeczywistości i budującej fałszywe opinie czy poglądy, przez które cierpimy. Jest mapą wskazującą drogę do zrozumienia ego i ciągłego oświecania się, prowadzącego nieuchronnie do absolutnej, bezwarunkowej wolności. Uczy odstawania się zamiast stawania i jest powrotem do źródeł prawdziwej ludzkiej natury. Jeśli sądzisz, że jesteś kimś więcej, niż wydaje Ci się na co dzień, znajdziesz tu rozwiązania, jakich szukasz.

Mateusz Grzesiak - międzynarodowy nauczyciel i trener, psycholog, autor sześciu książek o rozwoju osobistym, emocjonalnym, duchowym.

Awatar użytkownika
Lekko

Re: Mateusz Grzesiak - Ego-rcyzmy

Postautor: Lekko » 12 paź 2016, 1:34

Poprzeglądałem kilka filmików z Mateuszem. Konkretnie obnaża nawyki i schematy. Spoko koleś, jeden z nas!

Awatar użytkownika
Lekko

Postautor: Lekko » 12 paź 2016, 1:35

Poprzeglądałem kilka filmików z Mateuszem. Konkretnie obnaża nawyki i schematy. Spoko koleś, jeden z nas!

Awatar użytkownika
nona (restored)

Postautor: nona (restored) » 12 paź 2016, 1:37

Książka Mateusza jest świetna. Wpadłam dziś na kawę do księgarnio-kawiarni i zaczytałam się w niej, po czym kupiłam.. Nie chcąc chwalić dnia przed zachodem słońca, przeczytam całość i potwierdzę, wiadomo;) W sumie już po przeczytaniu kilkudziesięciu stron poleciłabym ją kupić (a dla tych, których aktualnie nie stać, zrobię pdfa). Czuć, że Mateusz mówi o tym, co i jak jest - to książka, którą mógłby napisać każdy z nas, tylko różnymi słowami:)
Podczas czytania po prostu jest rezonans, spokojny oddech, radość - to wszystko, co czuć zawsze, jak doświadczasz tego, co odwiecznie "wiesz".

14:30 guru z siwą brodą... skąd my to znamy :D

Wróć do „Materiały różne”