Hinduizm

Papaji, Mooji i ich poprzednicy
magda (restored)

Hinduizm

Postautor: magda (restored) » 10 paź 2016, 12:02

Jakiś czas temu Matka Amma udzielała darshanu w Berlinie.Pojechałam tam , aby poprzytulać się do Niej.
Powiem krótko:miłość, miłość, miłość... :D

Oto mały fragment dialogu z książki pt."Z serca Ammy"
Rozmówca:Jaki jest umysł Samourzeczywistnionej Duszy?
Amma:Jest to umysł bez myśli.
Rozmówca:Czyli stan bez-umysłu.
Amma:Jest to bezkres.
Rozmówca:Przecież Urzeczywistnione Dusze funkcjonują również w relacji ze światem.Jak jest to możliwe bez umysłu?
Amma:Oczywiście,"używają" umysłu w kontakcie ze światem.Istnieje jednak wielka różnica pomiędzy zwykłym ludzkim umysłem, pełnym rozmaitych myśli, a umysłem Mahatmy(Wielkiej Duszy).Mahatmowie używają umysłu, podczas gdy nasze umysły używają nas.Przejawiając istotę serca, są spontaniczni i naturalni, a nie wyrachowani.
Osoba, która nadmiernie utożsamia się z umysłem, nie potrafi być spontaniczna.(...)
Rozmówca:Co pozwala człowiekowi na większą spontaniczność i otwartość?
Amma:Mniejszy wpływ ego.
Co się stanie,gdy wpływ ego się zmniejszy?
Amma:Ogarnie cię wielka tęsknota wypływająca z głębi duszy.Mimo,iż przygotowałeś grunt aby to się stało, kiedy to rzeczywiście nastąpi nie będzie miejsca na żadne wyrachowane posunięcia czy wysiłek.Czegokolwiek się wówczas podejmiesz, stanie się piękne i spełniające oraz przyciągające ku tobie innych.Takie chwile są wyraźnymi ekspresjami serca.Jesteś wtedy bliżej twojej prawdziwej istoty.
W rzeczywistości, te momenty pochodzą spoza umysłu i intelektu.Następuje nagłe zestrojenie z Nieskończonością i
połączenie ze żródłem kosmicznej energii.
Doskonali Mistrzowie nieprzerwanie trwają w tym spontanicznym stanie i stwarzają możliwości wejścia w niego innym ludziom.

Dla zainteresowanych:www.amma-polska.pl

magda (restored)

Re: Hinduizm

Postautor: magda (restored) » 10 paź 2016, 12:13

Fragment książki pt."Autobiografia jogina" :
GIRI BALA
Ta wielka jogini nie spożywa jedzenia i nic nie pije od 1880 roku.Siedzę wraz z nią przed jej domem w odosobnio-
nej bengalskiej wiosce Biur. Giri Bala stosuje pewną technikę jogi, aby naładować swe ciało kosmiczną energią z eteru, słońca i powietrza.Równocześnie uwalnia ciało od zależności od ciężkiego pokarmu ludzi.(...)
Technika ta obejmuje użycie pewnej mantry i ćwiczenie oddechowe, które jest zbyt trudne do wykonania dla przeciętnego człowieka.(...)
-Powiedz mi,matko-chcę to usłyszeć z twych ust- czy faktycznie żyjesz bez pożywienia?
-To prawda, odkąd miałam dwanaście lat i cztery miesiące aż do mego obecnego wieku sześćdziesięciu ośmiu lat- nic nie jadłam i nie piłam.
-Czy nigdy nie kusi cię aby coś zjeść?
-Gdybym odczuwała głód, to musiałabym jeść- prosto, lecz po królewsku stwierdziła tę aksjomatyczną prawdę.(...)
Sypiam bardzo mało gdyż sen i czuwanie są dla mnie tym samym.Medytuję w nocy, a w ciągu dnia wypełniam swoje domowe obowiązki.Dobrze znoszę zmiany pór roku.Nigdy nie doświadczam choroby.Czuję tylko lekki ból,jeśli przypadkiem się zranię.Nie mam żadnych wydzielin z ciała.Potrafię panować nad biciem serca i oddechem.W wizjach często widzę swojego guru, jak również inne wielkie dusze.
-Matko-zapytałem-dlaczego nie uczysz innych, jak żyć bez jedzenia?
Moje ambitne nadzieje na pomoc dla milionów ludzi głodujących na całym świecie zostały zduszone w zarodku.
-Nie-potrząsnęła głową.-Mój guru surowo nakazał mi nie ujawniać tej tajemnicy.Nie chce on ingerować w boży dramat stworzenia.Rolnicy nie byliby mi wdzięczni,gdybym nauczyła ludzi, jak żyć bez pożywienia! Smakowite owoce marnowałyby się bezużyteczne na ziemi.Nędza , głód i choroba są jak się okazuje," biczami "naszej karmy
która ostatecznie zmusza nas do szukania prawdziwego sensu życia.
-Matko-rzekłem powoli-jaki jest więc pożytek z tego, że jako jedyna zostałaś wybrana do życia bez jedzenia?
-Udowodnienie , że człowiek jest Duchem-jej twarz rozświetliła się mądrością.-Pokazanie,że dzięki duchowemu postępowi człowiek może stopniowo nauczyć się żywić Wieczystym Światłem zamiast pożywieniem.

Wróć do „Adwajta wedanta i nurty hinduistyczne”